Nieco ponad 100 lat po odkryciu insuliny Parlament Europejski przyjął przełomową rezolucję w sprawie cukrzycy.

Dnia 23.11.2022 r. Parlament Europejski przyjął rezolucję w sprawie zapobiegania cukrzycy oraz poprawy leczenia i lepszej opieki nad osobami z cukrzycą w Unii Europejskiej. Rezolucja została uchwalona w związku ze Światowym Dniem Cukrzycy.

To ważny krok naprzód w kierunku odwrócenia trendu rosnącej liczby przypadków cukrzycy, poprawy leczenia tej choroby i jej powikłań oraz rozwiązania problemu nierówności i rozbieżności w dostępie do opieki zdrowotnej i leczenia w Unii Europejskiej.

Jeżeli rezolucja zostanie wprowadzona w życie, przyczyni się do poprawy wyników zdrowotnych milionów obywateli Unii Europejskiej zmagających się z cukrzycą.

Społeczność diabetyków dziękuje Przewodniczącej Parlamentu Europejskiego Pani Robercie Metsoli oraz posłom Parlamentu Europejskiego zjednoczonym w grupie poselskiej pod nazwą „Mobilizacja na rzecz Cukrzycy”, założonej w listopadzie 2020 roku, za ich znaczące wysiłki w celu pozyskania wsparcia politycznego, zwiększenia świadomości cukrzycy oraz wezwania do pilnego działania.

Rezolucja liczy 11 stron. Jej pełen tekst dostępny jest tutaj:

Rezolucja – plik pdf

Źródło: www.idf.org

Print Friendly, PDF & Email
Skip to content