Za nami bieg WOŚP “Policz się z cukrzycą”. W sobotę 11 stycznia ulicami Warszawy przebiegło 5000 osób, by w ten sposób wesprzeć zbiórkę pieniędzy na zakup pomp insulinowych dla kobiet ciężarnych z cukrzycą. 

Jak co roku 5000 uczestników przebiegło 5 km ulicami centrum Warszawy, a za datki zebrane przy rejestracji na bieg zostaną zakupione pompy insulinowe dla kobiet ciężarnych z cukrzycą. Wydarzenie odbyło się już po raz czternasty. Chętnych do startu tradycyjnie nie brakowało.

W całej Polsce odbyło się 167 takich biegów, w których łącznie brało udział 32,5 tys. chętnych, a bieg warszawski transmitowany był  w internecie na cały świat.

W czasie biegu, przed i po jego zakończeniu chętni mogli skorzystać z darmowych badań w namiotach ustawionych przed linią startu – skonsultować się z dietetykiem czy wykonać test insulinowy na obecność cukrzycy. Organizatorzy biegu apelowali, by nie lekceważyć tej choroby. Jak informowali, w Polsce choruje na nią ok. 3 mln osób, a liczba chorych nieustannie się zwiększa. 25 proc. chorych nie wie o tym, że choruje.

Dotychczas dzięki biegowi organizowanemu w latach 2014-2019 zakupiono 72 pompy dla kobiet ciężarnych z cukrzycą. Zakup pomp jest wsparciem jednego z całorocznych programów medycznych prowadzonych przez WOŚP – Program Leczenia Osobistymi Pompami Insulinowymi Kobiet Ciężarnych z Cukrzycą. Natomiast hasło przewodnie biegu wspiera akcję prowadzoną przez Fundację – „Policz się z cukrzycą”, w której udział biorą czołowi polscy producenci żywności, w celu umieszczania na opakowaniach produktów żywnościowych ważnych dla diabetyków informacji.

Print Friendly, PDF & Email
Skip to content