Koło Polskiego Stowarzyszenia Diabetyków w Podleszanach zorganizowało obchody Światowego Dnia Walki z Cukrzycą. Uroczystość w świątecznym już klimacie odbyła się  7 grudnia w Domu Strażaka w Podleszanach. Licznie zebranych diabetyków oraz zaproszonych gości powitała wiceprezes Koła Pani Alicja Krużel.

Spotkanie zaszczycił swą obecnością  m.in. wójt Gminy Mielec Pan Józef Piątek oraz Prezes Podkarpackiego Oddziału Wojewódzkiego PSD  w Rzeszowie Pan Andrzej Mielcarek.

Wśród zaproszonych gości byli również prezesi i członkowie Kół Diabetyków z Nowej Dęby, Mielca, Przeworska i Jarosławia, przedstawiciele Urzędu Gminy oraz  Nadleśnictwa Tuszyma. Środowisko lekarskie reprezentowała dr Teresa Nowak.

Pani Alicja Krużel odczytała okolicznościowy  list nieobecnego w tym dniu Pana Zbigniewa Tymuły, Starosty Powiatu Mieleckiego. Następnie  przybliżyła  zebranym  temat:  czym jest cukrzyca,  jakie niesie ze sobą  powikłania. Choroba ta jest obecnie nazywana niezakaźną epidemią na świecie. Przedstawione statystyki  wskazują, że liczba zachorowań stale rośnie, a w związku z tym należy  społeczeństwo edukować, promować zdrowy styl życia oraz aktywność ruchową. Wiceprezes podkreśliła, jak bardzo ważna jest pomoc ludzi wspierających PSD w Podleszanach. Dlatego w tym szczególnym dniu popłynęły podziękowania do tych wszystkich osób, które finansowo i materialnie wspierają  działalność koła.

 Odznaczenia za zasługi otrzymali między innymi:

– Starostwo Powiatowe w Mielcu,

– Gmina Mielec,

– Nadleśnictwo Tuszyma,

– Firma Farmaceutyczna Colfarm z Mielca,

– Zenon Sikora – Prezes Podkarpackiego Stowarzyszenia Wspierania Bezrobotnych,

– Janina Węgrzyn,

– Janusz Zaremba.

Dyplomy podziękowania otrzymali również zasłużeni członkowie koła.

Odznaczenia, dyplomy i kwiaty wręczyła Prezes koła Pani Danuta Zaremba wraz z Prezesem Andrzejem Mielcarkiem. Wszyscy nagrodzeni podkreślali jednogłośnie ogromne zasługi Pani Prezes, jej zaangażowanie, pracę, a przede wszystkim dobroć i wielkie serce w niesieniu pomocy innym, składając na jej ręce podziękowania i kwiaty.

Po części oficjalnej przyszła pora na część artystyczną, w której wystąpili uczniowie ZSP w Podleszanach. O oprawę muzyczną zadbał w tym dniu Jan Żola, który wraz z Wiktorią Świątek zaprosił wszystkich do wspólnego kolędowania. Wszyscy uczestnicy spotkania otrzymali upominki ufundowane przez firmę Colfarm.

Justyna Ryczek

Print Friendly, PDF & Email
Skip to content