Wiosny Ludów 77, 02-495 Warszawa

22 668 47 19

sekretariat@diabetyk.org.pl

Przekaż swój 1,5% naszej organizacji. Prosto. Szybko. Za darmo.

  1. Start
  2. /
  3. Blog
  4. /
  5. Wydarzenia i relacje
  6. /
  7. Obchody Światowego Dnia Walki...

W dniu 24 listopada 2017 r. Terenowe Koło PSD w Rzepinie obchodziło Światowy Dzień Walki z Cukrzycą. W spotkaniu zorganizowanym z tej okazji wzięli udział: Władysław Dajczak Wojewoda Lubuski, przedstawiciele władz powiatu słubickiego oraz gminy Rzepin, przedstawiciele Zarządu Lubuskiego Oddziału Rejonowego w Zielonej Górze, sponsorzy. Władze samorządowe gratulowały diabetykom, podkreślając jak ważną rolę pełni stowarzyszenie w naszej lokalnej społeczności.

W trakcie uroczystości miał miejsce podniosły moment. Grażyna Czekalska, lekarz diabetolog, otrzymała Brązowy Krzyż Zasługi nadany przez prezydenta RP za działalność na rzecz rzepińskich diabetyków. Wręczył go sam wojewoda lubuski Władysław Dajczak, który przy okazji zadeklarował swoją pomoc i wsparcie. Zachęcał też do zgłaszania problemów z jakimi zgłaszają się członkowie koła.
Tak liczne i dynamicznie rozwijające się Koło Diabetyków w Rzepinie pokazuje jaka jest skala problemu i jak jest to ważny temat społeczny” – powiedział Władysław Dajczak Wojewoda Lubuski.

Był czas na wręczenie nagród i podziękowań – a potem na wspólną zabawę. Podczas uroczystości wystąpił zespół studencki Ani Weryszko ze Szczecina oraz zespół „Młodzi Duchem” z Górzycy.

Zakończeniem odchodów był wspólny obiad i zabawa, która trwała do późnego wieczora.

Print Friendly, PDF & Email
Skip to content