Nawigator to opracowanie w formie pytań i odpowiedzi, które pokazuje, jak poruszać się w systemie ochrony zdrowia w Polsce. Strona jest prosta i intuicyjna w obsłudze, dzięki temu szybko znajdą Państwo potrzebne informacje.

Nawigator Pacjenta to publikacja, która powstała przy współpracy Rzecznika Praw Pacjenta z Polskim Towarzystwem Medycyny Rodzinnej.  Poradnik cieszy się dużym zainteresowaniem, dlatego stworzyliśmy stronę internetową, aby jeszcze bardziej ułatwić dostęp do zawartych w nim informacji.

Z Nawigatora Pacjenta dowiedzą się Państwo, do jakiego specjalisty można pójść bez skierowania, gdzie uzyskać pomoc w przypadku choroby w weekend, co to jest opieka koordynowana oraz kim jest opiekun faktyczny. Odpowiedzi na te i wiele innych pytań znajdą Państwo na stronie www.nawigatorpacjenta.rpp.gov.pl

Informacje, które tam się znajdują, pomogą szybko i efektywnie uzyskać pomoc. Dzięki nim pacjent będzie bardziej świadomy swoich praw i możliwości, jakie daje system ochrony zdrowia, a także swoich obowiązków. Stanie się tym samym bardziej aktywnym uczestnikiem procesu leczenia.

Nawigator Pacjenta jest podzielony na zakresy tematyczne, które ułatwią szybkie dotarcie bezpośrednio do interesującego zagadnienia. Jest opracowany w formie pytań i odpowiedzi, które bardzo często pojawiają się w różnych sytuacjach związanych z korzystaniem z systemu opieki zdrowotnej. W prosty i jasny sposób wyjaśnia skomplikowane kwestie. Z łatwością znajdą Państwo interesujący obszar bądź rozwiązanie problemu, z którym zdarzyło Wam się zmierzyć.

Źródło: https://nawigatorpacjenta.rpp.gov.pl/

 

Print Friendly, PDF & Email
Skip to content