• Istnieje szansa, że pacjenci z ranami przewlekłymi w końcu otrzymają szerszy dostęp do opatrunków specjalistycznych
  • Udało się znaleźć porozumienie z Ministerstwem Zdrowia ws. nowej kategoryzacji grup limitowych opatrunków specjalistycznych
  • Obecnie trwają intensywne prace, aby zmiany te jak najszybciej mogły wejść w życie

 

Cztery lata rozmów z ministerstwem

Jak poinformowała Izba POLMED, po blisko czterech latach rozmów, przedstawicielom branży wyrobów medycznych, towarzystw naukowych i organizacji pacjenckich udało się wypracować porozumienie z Ministerstwem Zdrowia, na mocy którego powstanie nowa kategoryzacja grup limitowych opatrunków specjalistycznych w ramach listy refundacyjnej.

Wypracowane zmiany mają ułatwić dostęp pacjentom do nowoczesnych opatrunków specjalistycznych. Nowa kategoryzacja będzie odzwierciedlała aktualny kształt rynku i uporządkuje produkty w poszczególnych grupach limitowych.

Dzięki temu pacjenci z ranami przewlekłymi będą mieli możliwość skorzystania z opatrunków refundowanych bez nadmiernych dopłat. Wypracowana kategoryzacja urealni dopłaty pacjenta do poszczególnych produktów zgodnie z zasadami odpłatności w polskim systemie refundacyjnym.

– Niezwykle cieszymy się z osiągniętego porozumienia. Wierzę, że gdyby nie pandemia koronawirusa, satysfakcjonujące wszystkich rozwiązanie udałoby się znaleźć znacznie szybciej – mówi Arkadiusz Gradkowski, Prezes Izby POLMED.

Źródło: www.rynekzdrowia.pl

Print Friendly, PDF & Email
Skip to content