W dniu 25 maja 2023 mieszkańcy Mielca uczestniczyli w wykładach zorganizowanych przez Polskie Stowarzyszenie Diabetyków Koło w Mielcu z okazji zbliżającego się Dnia Diabetyka.

Pierwszy panel był poświęcony nowoczesnym metodom mierzenia glikemii. Pani Dorota Wójcik z Dexcom Proglikemia sp. z o. o. bardzo szczegółowo przedstawiła wszystko co pacjent z cukrzycą chcący rozpocząć przygodę z sensorami Dexcom G6 powinien wiedzieć. Pani Dorota rozdała wszystkim uczestnikom „Poradnik użytkownika Dexcom G6” oraz praktyczne ulotki ułatwiającym poruszanie się po wszystkich zagadnieniach związanych z użytkowaniem sensorów Dexcom G6. Dzięki tym materiałom edukacyjnym  wiadomości o sensorach będzie można uzupełnić i powtórzyć w domu.  Firma Proglikemia sp. z o. o. przekazała również zestaw 2 sensorów Dexcom G6, które zostały zaaplikowane 2 osobom z cukrzycą t1.

Drugi panel prowadził Pan Łukasz Bzduła z Podkarpackiej Stacji Pogotowia ratunkowego w Mielcu. Panel poświęcony był pierwszej pomocy w hipoglikemii. Słuchacze dowiedzieli się u kogo i dlaczego dochodzi do hipoglikemii oraz jak udzielać pomocy poszkodowanym, aby mu nie zaszkodzić, oraz kiedy należy wezwać pogotowie i jak się przygotować na wizytę ratowników medycznych. Są to bardzo cenne wskazówki, które mogą uratować czyjeś życie. Prelegenci kolejny raz przekazali wiele cennych wiadomości. Udzielili też wyczerpujących odpowiedzi na wszystkie  pytania kierowane od słuchaczy. W wykładach uczestniczyło ponad 50 osób.

Wszystkim serdecznie dziękujemy za przybycie i skorzystanie z wiedzy specjalistów.

Agata Radek
Sekretarz Koła PSD w Mielcu

 

Print Friendly, PDF & Email
Skip to content