W Nysie dnia 4 listopada 2017 r. odbyły się Krajowe Obchody Światowego Dnia Walki z Cukrzycą.

Podczas tych uroczystości dr Roman Cichocki otrzymał odznaczenie Kryształowego Kolibra jako Lekarz Roku, który został przyznany przez Kapitułę przy Polskim Stowarzyszeniu Diabetyków Zarząd Główny w Warszawie. Wniosek został złożony przez mieszkańców Tarnogrodu oraz członków koła diabetyków z Tarnogrodu. Wniosek uzyskał poparcie prezesów kół, które należą do Oddziału Rejonowego w Tomaszowie Lubelskim tj. Parczewa, Hrubieszowa, Tomaszowa Lubelskiego, Biłgoraja i Tarnogrodu.

Dr Roman Cichocki ukończył Akademię Medyczną w Lublinie w 1980r i rozpoczął pracę w ZOZ Biłgoraj w szpitalu oraz  przychodni w Tarnogrodzie. Uzyskał specjalizację z chorób wewnętrznych i medycyny rodzinnej, od 1988 roku pełni funkcję kierownika przychodni w Tarnogrodzie. Dodatkowo pełni wiele funkcji społecznie. Działa również w kole diabetyków w Tarnogrodzie, gdzie doprowadził, że jest prowadzona Tarnogrodzka Szkoła Cukrzycy w oparciu o wykłady przygotowane przez Porozumienie Zielonogórskie Lekarzy.

Dr Roman Cichocki prowadzi sam wykłady oraz zaprasza innych lekarzy specjalistów którzy pacjentom przybliżają problematykę schorzeń powiązanych z cukrzycą.

O to niektóre z nich:

  • schorzenia oczu wywołane cukrzycą
  • schorzenia nerek wywołane cukrzycą
  • stopa cukrzycowa
  • otyłość- pierwszy krok do cukrzycy
  • cukrzyca jako choroba cywilizacyjna
  • cukrzyca a odżywianie się

Kryształowy Koliber dostał się do właściwej osoby. Gratulujemy.

Koło Diabetyków w Tarnogrodzie

Pozostali laureaci Kryształowego Kolibra to:

– Pielęgniarka Roku 2017 – Barbara Soboń
– Osobowość Roku 2017 – Wiesława Kubicz
– Wydawnictwo Roku 2017 – Leszek Bartołd
– Społecznik Roku 2017 – Ryszard Matuszak
– Dobroczyńca Roku 2017 – Centrum Rekreacji i Sportu z Kozienic 

Print Friendly, PDF & Email
Skip to content