W listopadzie 2023 roku Polskie Stowarzyszenie Diabetyków Oddział Wojewódzki w Gdańsku przeprowadziło z okazji Światowego Dnia Cukrzycy kampanię informacyjną “Potrafimy dobrze żyć z cukrzycą”. W jej ramach opracowane i przekazane zostały Kołom Oddziału Pomorskiego, materiały informacyjne w postaci plansz edukacyjnych oraz poradniki pacjenta z ważnymi wskazówkami na temat zaleceń samokontroli, diety, przyjmowanych leków oraz aktywności fizycznej.

Poradnik został opracowany przez dietetyka i edukatora diabetologicznego prezes Oddziału Wojewódzkiego Ewę Dygaszewicz, na podstawie zaleceń Polskiego Towarzystwa  Diabetologicznego.  W czasie trwania kampanii informacyjnej, była również uruchomiona infolinia telefoniczna obsługiwana przez Edukatora Diabetologicznego. Konsultacje były udzielane od poniedziałku do piątku w godzinach 10.00 – 15.00. Porad udzielono 40 osobom z Województwa Pomorskiego.

Uroczyste podsumowanie kampanii z przekazaniem na ręce prezes Koła w Pucku Emilii Lesner plansz informacyjnych oraz poradnika odbyło się w Pucku 10.11.2023 w Miejskim Ośrodku Kultury, Sportu i Rekreacji. Gościem honorowym była Hanna Zych-Cisoń Wiceprzewodnicząca Sejmiku Województwa Pomorskiego, prezes honorowa Oddziału Wojewódzkiego w Gdańsku.

Ewa Dygaszewicz
Prezes Pomorskiego Oddziału Wojewódzkiego PSD

Print Friendly, PDF & Email
Skip to content