Wiosny Ludów 77, 02-495 Warszawa

22 668 47 19

sekretariat@diabetyk.org.pl

Przekaż swój 1,5% naszej organizacji. Prosto. Szybko. Za darmo.

  1. Start
  2. /
  3. Blog
  4. /
  5. Warto wiedzieć
  6. /
  7. Kampania edukacyjna “Zdrowie Seniorów”

9 grudnia swoją premierę miała 15. edycja ogólnopolskiej kampanii edukacyjnej „Zdrowie seniorów”, która ukazała się w prenumeracie online Gazety Wyborczej, na stronach Wyborcza.pl, Medonet.pl, za pośrednictwem newsletter’a MedExpress oraz na autorskim portalu byczdrowym.info

Publikacja została objęta patronatem Polskiego Stowarzyszenia Diabetyków. Wraz z Partnerami kompleksowo poruszone zostały tematy ważne dla współczesnych seniorów. Projekt ma na celu zwiększenie świadomości nt. odpowiedniej suplementacji, samobadania, oraz regularnych badań profilaktycznych seniorów, które są kluczem do szybkiego wykrycia wielu chorób oraz podjęcia odpowiedniego leczenia. Przedstawiliśmy również schorzenia najczęściej dotykające seniorów, przechodząc przez typowe objawy, diagnostykę, aż po ścieżkę terapeutyczną. Dodatkowo poruszony został temat aktywizacji osób 50+ zarówno w społeczeństwie jak i na rynku pracy.

Kampania otrzymała szereg innych patronatów od najważniejszych instytucji w Polsce.

Twarzą kampanii została aktorka oraz modelka Helena Norowicz, która opowiedziała jakie są jej sposoby na zachowanie zdrowego stylu życia, zarówno psychicznego, jaki i fizycznego. Wywiadu w kampanii udzielił również influencer 60+ Jan Adamski, który podzielił się swoimi doświadczeniami dotyczącymi bezpieczeństwa seniorów w Internecie. Postawiono na rzetelny przekaz, dlatego treści stanowią wypowiedzi wybitnych ekspertów.

Zapraszamy do lektury!

Kampania “Zdrowie Seniorów” – plik pdf
Podstrona z materiałem Ewy Dygaszewicz – dietetyczki i edukatorki, Prezes Pomorskiego Oddziału Wojewódzkiego PSD:
https://www.byczdrowym.info/uklad-trawienny/do-jakich-zasad-nalezy-sie-stosowac-bedac-chorym-na-cukrzyce/

Print Friendly, PDF & Email
Skip to content