12 września 2019 r. odbyły się uroczyste obchody Jubileuszu 25- lecia Polskiego Stowarzyszenia Diabetyków Oddział przy PKN ORLEN S.A.

Głównym sponsorem jubileuszu był  Polski Koncern Naftowy ORLEN S.A.

 

Obchody jubileuszowe rozpoczęły się Mszą Św. w Kościele Ducha Świętego w Płocku, sprawowaną przez naszych długoletnich kapelanów ks. Włodzimierza Maruszewskiego i proboszcza Zbigniewa Zbżeznego.

Po zakończeniu Mszy Św. autokary przewiozły wszystkich gości do Centrum Konferencyjnego Dom Technika. Po krótkim poczęstunku rozpoczęliśmy część oficjalną.

 

Florentyna Obrębska prezes Stowarzyszenia powitała wszystkich członków Stowarzyszenia jak i zaproszonych gości :

prezes Zarządu Głównego Annę Śliwińską
dyrektor Biura Zarządzania Relacjami Społecznymi PKN ORLEN S.A. Annę Lewandowską – Romanowską
kierownik Działu i Sponsoringu Społecznego PKN ORLEN S.A. Wiolettę Kulpę
kapelanów: Włodzimierza Maruszewskiego i Zbigniewa Zbżeznego
prezesów Oddziałów i Kół z Łodzi, Sieradza, Sierpca i Bydgoszczy
poczty sztandarowe
oraz przedstawicieli organizacji Związków Zawodowych PKN ORLEN S.A. , Rady Klubu Seniora.

Pani Zofia Jankowska – pracownik Biura Zarządzania Relacjami Społecznymi PKN ORLEN S.A poprowadziła dalszą część spotkania.

Przedstawiła rys historyczny Stowarzyszenia:

Stowarzyszenie powstało w 1994 r. z inicjatywy Pana Kazimierza Serka. W maju 1994 r. przeprowadzono analizę wśród członków Klubu Seniora i stwierdzono, że około 100 osób to diabetycy.

Pan Kazimierz Serek postanowił powołać komisję organizacyjną, której celem było przygotowanie zebrania założycielskiego. Od Zarządu Głównego i Petrochemii Płock otrzymał zgodę  na powołanie Samodzielnego Koła PSD przy Petrochemii Płock.

Powołano ośmioosobowy skład Zarządu. Z roku na rok Stowarzyszenie powiększało swoją liczebność.

Wiele się działo przez te wszystkie lata w dziedzinie opieki profilaktycznej, edukacyjnej oraz integracyjnej, co znalazło odzwierciedlenie w naszej kronice i zapewne zapisało się w pamięci członków Stowarzyszenia.

Na spotkaniu jubileuszowym wręczono nagrody: grawertony, wyróżnienia za wieloletnią współpracę, medale, odznaki i dyplomy.

Jubileusz zakończył się uroczystym obiadem przy dźwiękach muzyki i występie par tanecznych Studia Tańca i Ruchu FALKON z Płocka.

Print Friendly, PDF & Email
Skip to content