Jadwiga Karczewska, prezes Polskiego Stowarzyszenia Diabetyków Oddział Powiatowy w Busku-Zdroju, została Człowiekiem  Roku 2017 w powiecie buskim w kategorii: Działalność Społeczna i Charytatywna.

Osoba z pasją, dobry i skuteczny organizator. Kieruje buskimi strukturami Polskiego Stowarzyszenia Diabetyków, należy także do Towarzystwa Miłośników Buska-Zdroju, bierze udział w kwestach organizowanych przez Towarzystwo,  zebrane środki przeznaczone są na remonty i renowację nagrobków na Cmentarzu Parafialnym w Busku-Zdroju.

Od 2016 roku  jest ławnikiem Sądu Rejonowego w Busku-Zdroju, od 2017  zasiada w Wojewódzkiej Radzie Seniorów. W każdej organizacji daje wiele z siebie, ale najwięcej czasu poświęca Polskiemu Stowarzyszeniu Diabetyków. Jako prezes działa społecznie na rzecz  członków Stowarzyszenia, organizując spotkania integracyjne i  edukacyjne z lekarzami różnych specjalności  i firmami farmaceutycznymi. W miarę możliwości wyposaża potrzebujących członków w  dostępne artykuły, literaturę fachową i  glukometry. Pozyskuje środki finansowe z konkursów i  od sponsorów, aby móc organizować wyjazdy do kina, teatrów,  na wycieczki krajoznawcze i pątnicze.

Mając pomoc i wsparcie Zarządu Stowarzyszenia  widząc potrzeby i akceptację około 100 członków  ma siłę i chęć do dalszego działania. Osoba taka jak Jadwiga Karczewska nie potrafi i nie chcę się  skupiać  tylko na swoich prywatnych sprawach, bo widząc potrzeby innych, jest natychmiast gotowa do niesienia pomocy, doradztwa i wsparcia nie tylko chorym, ale i innym potrzebującym. Ma świadomość, że nie we wszystkim może  pomóc, ale zawsze próbuję i bardzo się stara co najczęściej  daje wymierne efekty.

Cieszymy się że wyborcy, którzy oddali swoje głosy i Kapituła Konkursu, docenili wielkie zaangażowanie naszej koleżanki Jadwigi Karczewskiej.

Print Friendly, PDF & Email
Skip to content