W Mazowieckim Oddziale Wojewódzkim PSD w Warszawie Śródmieście miały miejsce 4 spotkania szkoleniowe. Prowadzone one były z ramienia firmy Medasco.

 

 

 

25.10.2017 r. był wykład doktora Andrzeja Siwka, eksperta ds. okulistyki, który od ponad  20 lat współpracuje z wieloma ośrodkami okulistycznymi w Polsce, będąc współorganizatorem spotkań naukowych, szkoleń i warsztatów poświęconych diagnostyce oraz leczeniu licznych chorób oczu, m.in. zaćmy, jaskry, schorzeń  alergicznych, Zespół Suchego Oka, AMD, współpracuje także z Polskim Towarzystwem Okulistycznym oraz Polskim Związkiem Niewidomych.
Tematem były problemy oczu, a konkretnie zaćma. Wykład był przeprowadzony w sposób zrozumiały  dla naszych klubowiczów. Pan dr powiedział na co zwrócić szczególną uwagę. Ponieważ 1 faza w zaćmie jest bezobjawowa, następna to pogorszenie ostrości widzenia  a nie leczona może doprowadzić do ślepoty. Wytłumaczył nam jak ważne są wizyty u okulisty otrzymaliśmy specjalne ulotki informacyjne i broszurki o zaćmie. Po skończonym wykładzie było dużo pytań, na które Pan dr chętnie udzielał odpowiedzi. Pani dr Daria Mejnartowicz z ramienia Medasco przekazała szczegółowe informacje nawiązujące do Karty Pacjenta na temat możliwości usuniecia zacmy w ramach Dyrektywy Transgranicznej na terenie Litwy (Wilno, Kowno).

29.11.2017 r. był wykład Pani Joanny Nadolińskiej managera regionalnego firmy Geers. Tematem „Niedosłuch jako plaga XXI wieku”.  Pani Joanna mówiła nam na czym polega uszkodzenie słuchu, dlaczego tracimy słuch, jakie są skutki zdrowotne niedosłuchu jak można temu zaradzić i jak kontrolować słuch. Co możemy zrobić aby poprawić swój słuch. Przedstawiła również różne rodzaje aparatów słuchowych i wyjaśniła jakie są między nimi różnice. Prelekcja cieszyła się bardzo dużym zainteresowaniem. Jak zawsze nie obyło się bez licznych pytań.

31.01.2018 r. odbyły się warsztaty prowadzone przez Panią Annę Krasucką, która prowadzi Akademię Odżywiania dla Zdrowia. W trakcie spotkania Pani Anna zachęcała nas do prawidłowego stylu życia,  abyśmy odżywiali się zgodnie z porami roku. Opowiadała i zachęcała nas do naturalnej kuchni naszych babek, żebyśmy próbowali wrócić do korzeni, do tradycji . Pokazała korzyści płynące z  powrotu do odżywiania się według medycyny naturalnej. Zapraszała nas do udziału w warsztatach gdzie nauczymy się:  jak robić kiszonki, naturalny chleb i poznamy przepisy na sporządzanie naturalnych pokarmów. Zgromadzonym na sali wykład się bardzo podobał i długo po jego zakończeniu  trwały dyskusje.

21.02.2018 r. był wykład dr Andrzeja Siwka eksperta ds. okulistyki na temat zespołu suchego oka. jaskry i zwyrodnienia plamki żółtej. Podczas wykładu Pan dr szczegółowo scharakteryzował poszczególne problemy. Pokazał na co zwracać szczególnie uwagę  jak często chodzić do lekarza okulisty. I w żadnym wypadku nie lekceważyć nawet najmniejszych problemów .  Jak zwykle po skończonym wykładzie zgromadzeni na sali zadawali Panu doktorowi dużo pytań, na które otrzymywali zwięzłe i precyzyjne odpowiedzi.

Z dotychczasowej współpracy z Firmą Medasco jesteśmy bardzo zadowoleni. Mamy nadzieję na dalszą kontynuację. Taka forma spotkań poszerza znacznie wiedzę naszych klubowiczów na temat cukrzycy, a zwłaszcza jak uniknąć powikłań prowadząc właściwą profilaktykę.

 

Print Friendly, PDF & Email
Skip to content