Zapraszamy do wzięcia udziału w drugiej edycji akcji eUrMOVE Challenge organizowanej przez International Diabetes Federation Europe i członków grupy młodych działaczy z cukrzycą YOURAH. Akcja ma na celu zachęcenie do aktywności fizycznej oraz zwiększanie świadomości o cukrzycy. Celem Wyzwania jest zebranie 525 600 minut różnych aktywności, czyli tyle ile mija w ciągu w roku, by pokazać, że należy być aktywnym przez cały rok! Finał przypada 14 listopada w Światowy Dzień Cukrzycy.

Aktywność fizyczna jest ważna dla każdego z nas. Celem Wyzwania jest “Aktywny rok dla osób z cukrzycą w Europie”, co oznacza 527 040 minut lub 8 784 godzin aktywności fizycznej, wypracowaną przez wszystkich mieszkańców Europy, nie tylko osoby chore na cukrzycę. Uczestnicy Wyzwania powinni być aktywni przynajmniej przez 30 minut 5 razy w tygodniu. Światowa Organizacja Zdrowia (WHO) rekomenduje przynajmniej 150 minut tygodniowej aktywności fizycznej.

Aby jak najwięcej osób wzięło udział w Wyzwaniu, każda aktywność fizyczna jest dozwolona: bieganie, jazda na rowerze, narty, spacerowanie wspinanie się, pływanie, taniec, judo, siatkówka, koszykówka, piłka nożna, wioślarstwo, nordic walking i wiele innych. Minuty aktywności należy udostępniać w grupie na Facebooku lub na Instagramie dodając hashtag #eurmove2017. Najbardziej aktywni uczestnicy zostaną wyróżnieni!

Pierwsza edycja Wyzwania zakończyła się wielkim sukcesem – uczestnikom udało się zebrać 14 miesięcy aktywnych minut w ciągu zaledwie miesiąca!

Liczymy na Ciebie, dołącz do Wyzwania!

Grafiki do akcji przygotowała Weronika Kowalska, uczestniczka IDF Europe Youth Leadership Camp 2016, która obecnie pracuje w biurze IDF Europe w Brukseli.

Strony internetowe akcji:

Wydarzenie na Facebooku https://goo.gl/4T7G8K

Grupa na Facebooku https://www.facebook.com/groups/1780293815571662/

Instagram https://www.instagram.com/eurmove_challenge/

Hipo i Hiper na Facebooku https://www.facebook.com/HipoHiper/

YOURAH na Facebooku https://www.facebook.com/YOURAH.IDFEurope/

YOURAH na Instagramie https://www.instagram.com/yourahdiabetes/

Print Friendly, PDF & Email
Skip to content