Czasem wystarczy jedna trafna decyzja albo jedno postanowienie, żeby zmienić swoje nastawienie do życia.

Taką decyzją kierowała się 38-osobowa grupa diabetyków z Płocka, która w dniu 3 września 2023 r. postanowiła ruszyć w nieznane nam tereny do Borów Tucholskich. Zakwaterowano nas w miejscowości Tleń wokół roztaczających się lasów i jezior. Przyjęto nas bardzo życzliwie i gościnnie. Od początku pobytu ustalono godziny posiłków i program rozrywek. Cała grupa szybko się zintegrowała, nie brakowało tańców, spacerów, rozrywek wodnych i dobrego humoru. Codziennie podczas śniadania informowano uczestników o propozycjach programowych, co było wielką niespodzianką. Zorganizowano wycieczkę do Muzeum Krzyżackiego w Człuchowie.

Dla odważnych i wytrwałych udostępniono wejście na wieżę, skąd można było oglądać panoramę miasta. Organizatorzy turnusu przygotowali ognisko z pieczeniem kiełbasek, koncert wokalno-muzyczny wykonany prze dwie studentki Akademii Muzycznej oraz biesiadę, podczas której można było odkryć swoje talenty muzyczno-taneczne i wysłuchać ciekawych opowieści. Wieczór okazał się dla wszystkich niezapomnianym wydarzeniem, który długo zostanie w pamięci.

I tak jak zawsze bywa wszystko, co dobre szybko się kończy. Zakończenie turnusu spowodowało, że uczestnicy naładowali akumulatory, zrelaksowali się  zdystansowali, nabrali pewności siebie i nadziei na następny wyjazd.

Bo sztuką  życia jest cieszyć się małym szczęściem.

Wanda Milke
Koło PSD Płock

Print Friendly, PDF & Email
Skip to content