W dniu 18 października 2023 r. Członkowie Koła nr 3 Polskiego Stowarzyszenie Diabetyków w Lublinie zorganizowali uroczyste spotkanie z okazji Światowego Dnia Cukrzycy.

Światowy Dzień Cukrzycy to międzynarodowe święto, obchodzone corocznie 14 listopada, w rocznicę urodzin Fredericka Bantinga – odkrywcy insuliny. Zostało ustanowione w 1991 roku przez Międzynarodową Federację Diabetologiczną. Co roku Światowy Dzień Cukrzycy koncentruje się na innym temacie, który jest przedmiotem kampanii. Tegorocznym hasłem jest “Cukrzyca: znaj ryzyko, bądź odpowiedzialny“.

Spotkanie w Restauracji Lawendowy Dworek stało się okazją do wręczenia odznaczeń „Ambasador Polskiego Stowarzyszenia Diabetyków” oraz „Złote Serce”. Odznaczenia nadaje Zarząd Główny PSD na wniosek oddziałów terenowych: wojewódzkich, rejonowych i branżowych.

Odznaczenia wręczyli Pani Elżbieta Sagan, Prezes Koła nr 3 PSD w Lublinie oraz Pan Paweł Zehner, Sekretarz Oddziału Wojewódzkiego PSD w Lublinie.

Odznaka „Ambasador Polskiego Stowarzyszenia Diabetyków” jest przyznawana za wyróżniającą się działalność dla dobra Polskiego Stowarzyszenia Diabetyków oraz osób z cukrzycą. Odznakę można nadać personelowi medycznemu, jak również sponsorom, darczyńcom, partnerom i innym osobom lub instytucjom/organizacjom, które przyczyniają się do rozwoju działalności PSD, pomagają, współpracują i wykazują troskę o osoby z cukrzycą.

Odznakę „Ambasador PSD” otrzymali: 

  • Pani Aleksandra Gucma,
  • Pan Krzysztof Gucma.

„Złote Serce” Polskiego Stowarzyszenia Diabetyków jest odznaczeniem przyznawanym członkom PSD za aktywną działalność społeczną w ramach Polskiego Stowarzyszenia Diabetyków.

 Odznaką „Złote Serce” zostali uhonorowani: 

  • Pani Krystyna Widomska,
  • Pani Zofia Zatorska,
  • Pani Barbara Wyczółkowska,
  • Pani Halina Ciechańska,
  • Pan Paweł Zehner.

Po uroczystości Członkowie lubelskiego Koła nr 3 PSD, zasiedli do wspólnego obiadu, serwowanego przez obsługę restauracji. Spotkanie upłynęło w bardzo radosnej i podniosłej atmosferze.

Źródło: Wiktoria Kwiecień, niepelnosprawnilublin.pl

 

Print Friendly, PDF & Email
Skip to content