Stronę Dietolog.pl prowadzi Angelina Ziembińska, która sama choruje na cukrzycę typu 1. Zarządzanie cukrzycą łączy w życiu codziennym ze smaczną kuchnią, opieką nad trójką dzieci, wypadami za miasto i aktywnym życiem towarzyskim. Na swoim blogu Angelina opisuje różne aspekty życia z cukrzycą, a także dzieli się tym, co akurat w jej życiu gra pierwsze skrzypce. Niezmiennie jednak od lat publikuje sprawdzone przepisy dla osób z cukrzycą, które cieszą się ogromnym zainteresowaniem.

Jeśli poszukujecie pomysłów na smaczne jedzenie (również na słodkości) przyjazne diabetykom, koniecznie tam zajrzyjcie. Każdy przepis opatrzony jest obliczeniami kaloryczności w porcji, a także zawartości makroskładników oraz wymienników węglowodanowych i białkowo-tłuszczowych. Angelina gotuje dla siebie i swojej rodziny (nie ma oddzielnej diety) i sama fotografuje przygotowane dania. Zdjęcia potraw wyglądają smacznie i domowo, zachęcają do wspólnego gotowania. Smak musicie sprawdzić sami.

Oprócz bloga Angelina jest aktywna w social mediach. Znajdziecie ją na popularnych mediach społecznościowych jak Facebook, Instagram czy Youtube, a nierzadko pisze o cukrzycy również w prasie. Ponadto Angelina rok temu wydała swoją pierwszą książkę zadedykowaną kobietom z cukrzycą. Książka pod tytułem „Cukrzyca na obcasach. Poradnik cukrzycowy dla kobiet” została wydana przez Wydawnictwo Lekarskie PZWL, a opiekę merytoryczną nad treścią sprawowała dr hab. n. med. Katarzyna Cyganek. Polecamy wszystkim Paniom z cukrzycą i Panom też!

Print Friendly, PDF & Email
Skip to content