Jak co roku – od 13 już lat – w Warszawie odbył się bieg charytatywny WOŚP “Policz się z cukrzycą”. Biegacze chętni wspomóc tegoroczną zbiórkę związaną z 27. finałem Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy, wzięli udział w 5-kilometrowej przebieżce przez centrum miasta Warszawy. By wziąć udział w biegu, uprzednio należało wykupić pakiet startowy za kwotę min. 30 zł.

Hasło przewodnie biegu wspierał jeden z całorocznych programów medycznych prowadzonych przez WOŚP – Program Leczenia Osobistymi Pompami Insulinowymi Kobiet Ciężarnych z Cukrzycą. Wspierał też akcję prowadzoną przez Fundację – “Policz się z cukrzycą”, w której udział biorą czołowi polscy producenci żywności, w celu umieszczania na opakowaniach produktów żywnościowych ważnych dla diabetyków informacji.

Pieniądze uzyskane ze sprzedaży pakietów przeznaczone zostaną na pompy insulinowe dla kobiet ciężarnych z cukrzycą. Dzięki Biegom WOŚP “Policz się z cukrzycą” organizowanym w latach 2014-2017 zakupiono 43 pompy dla kobiet ciężarnych z cukrzycą!

Bieg „Policz się z cukrzycą” odbył się nie tylko w Warszawie, ale też w wielu miejscach Polski, gdzie poszczególne sztaby zorganizowały kilkadziesiąt biegów i imprez sportowych promujących zdrowy styl życia.

Print Friendly, PDF & Email
Skip to content