Bieg „Policz się z cukrzycą” w Stalowej Woli

Komórki macierzyste pomogą diabetykom?
13 lutego 2019
Masz bliskiego z cukrzycą? – sprawdź czy umiesz mu pomóc!
15 lutego 2019

Bieg „Policz się z cukrzycą” w Stalowej Woli

13 stycznia 2019 r. o godz. 13:00, po raz piąty, podczas XXVII dorocznego finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy w parku miejskim w Stalowej Woli odbył się Bieg oraz Marsz Nordic Walking pt. „Policz się z cukrzycą i ucz się pierwszej pomocy”.

Organizatorem biegu był Stalowowolski Klub Biegacza wraz ze Sztabem WOŚP Stalowa Wola przy wsparciu lokalnych sponsorów. Zaproszeni do wspólnej zimowej aktywności, a tym samym wspierania akcji WOŚP zostali wszyscy, bez względu na wiek. Fundacja od lat wspiera osoby chore na cukrzycę, wyposażając między innymi kobiety w ciąży w pompy insulinowe. I właśnie na ten cel zostanie przeznaczona część dochodu z biegu.  Dodatkowo część zebranych środków zostanie przeznaczona na naukę udzielania pierwszej pomocy w szkołach podstawowych w ramach programu Ratujemy i Uczymy Ratować.

W biegu i marszu uczestniczyło około 250 osób. Wpisowe wynosiło minimum 30 zł. Długość biegu – 3km, marszu – 2 km.

Podczas imprezy dzięki naszemu stowarzyszeniu można było zmierzyć sobie poziom cukru, cholesterolu i ciśnienia. Członkowie stowarzyszenia udzielali wielu porad związanych z cukrzycą, rozdali wiele ulotek i materiałów szkoleniowych. Stowarzyszenie ma jeden cel – pomagać, uświadamiać i propagować zdrowy styl życia. Rok 2019 zapowiada się dla członków PSD pracowicie i aktywnie. Będzie realizowane zadanie z dotacji Gminy Stalowa Wola pt. „Działania na rzecz chorych i zagrożonych cukrzycą”.

« Strona główna

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *