Wiosny Ludów 77, 02-495 Warszawa

22 668 47 19

sekretariat@diabetyk.org.pl

Przekaż swój 1,5% naszej organizacji. Prosto. Szybko. Za darmo.

  1. Start
  2. /
  3. Blog
  4. /
  5. Warto wiedzieć
  6. /
  7. Bezpieczeństwo lekowe Polski

Dnia 26.01 br. na Zamku Królewskim w Warszawie odbyła się konferencja pt. “Priorytety w ochronie zdrowia 2022” z udziałem Prezes ZG PSD Anny Śliwińskiej.

Nieprzerwany dostęp do leków to absolutnie kluczowa sprawa dla każdego pacjenta, zarówno dla osób chorych przewlekle (jak osoby z cukrzycą), jak i dla tych, którzy potrzebują leków w przypadku nagłego wystąpienia choroby czy problemu zdrowotnego. Wg przeprowadzonych badań opinii publicznej, pacjenci uważają, że bezpieczeństwo zdrowotne obywateli jest większe, kiedy rozwija się w Polsce przemysł farmaceutyczny. Sytuacja wywołana przez pandemię COVID-19 pokazała, że globalne problemy z dostępem do niezbędnych substancji mogą być dla pacjentów śmiertelnie niebezpieczne. Na ten temat dyskutowali prelegenci w panelu pt. “Bezpieczeństwo lekowe Polski”. Prezes ZG PSD Anna Śliwińska została zaproszona do poprowadzenia tej dyskusji z perspektywy przedstawiciela organizacji pacjentów.
Prelegentami byli:
– dr Artur Bartoszewicz, ekonomista ze Szkoły Głównej Handlowej w Warszawie
– Katarzyna Dubno, Dyrektor s. Relacji Zewnętrznych i Ekonomiki Zdrowia firmy Adamed
– Krzysztof Kopeć, Prezes Krajowych Producentów Leków
– Krzysztof Łanda, Dyrektor MedInvest Scanner oraz były wiceminister zdrowia
– Barbara Misiewicz-Jagielak, Dyrektor ds. Relacji Zewnętrznych firmy Polpharma
– Łukasz Szmulski, Dyrektor Departamentu Polityki Lekowej i Farmacji Ministerstwa Zdrowia

Jak podkreślała Anna Śliwińska, pacjenci nie mogą żyć w obawie, że zabraknie ratujących zdrowie i życie leków. Posiadanie dobrze rozwiniętego przemysłu farmaceutycznego na terenie kraju to gwarancja dostaw leków nawet podczas światowych kryzysów.

Print Friendly, PDF & Email
Skip to content