To już szesnasty Finał WOŚP, któremu towarzyszy Bieg „Policz się z cukrzycą”. Celem inicjatywy jest zwrócenie uwagi społeczeństwa na powszechność schorzenia, jakim jest cukrzyca i zebranie środków na zakup pomp insulinowych dla kobiet ciężarnych. Zarejestrowanych zostało już 7280 uczestników biegu, a zapisywać można się do samego dnia Finału, czyli 30 stycznia.

Orkiestra od kilkunastu lat przekonuje, że w zdrowym ciele – zdrowy duch i przy okazji Finału zaprasza do udziału w sportowej akcji, której celem jest wsparcie ciężarnych lub planujących ciążę diabetyczek. Chętni do udziału w akcji, do wyboru mają bieg główny ulicami Warszawy, który odbędzie się 29 stycznia w południe, lub tzw. bieg wirtualny, w przypadku którego to uczestnik wskazuje miejsce i datę (pomiędzy 24 a 30 stycznia) realizacji 5-kilometrowego dystansu. Dodatkowo uczestnicy mogą wybrać formę aktywności, bo choć „Policz się z cukrzycą” to z założenia bieg, to dystans pokonać można na różne sposoby, np. spacerując.

 Zapisów na obie formy biegu dokonywać można na platformie SlotMarket.pl firmy Sport Evolution, która po raz kolejny organizuje wydarzenie wspólnie z WOŚP.

Wszyscy uczestnicy w ramach pakietu startowego (opłata minimum 50 zł na uczestnika) otrzymują pamiątkową pomarańczową koszulkę, buff, numer startowy i medal. Pakiety dostarczone zostaną na wskazany przez biegacza adres (w przypadku zgłoszeń na bieg wirtualny) oraz będą do odebrania w Sklepie Biegacza na warszawskim Powiślu (w przypadku biegu ulicami Warszawy).

Zapisy na 16. Bieg „Policz się z cukrzycą” rozpoczęły się 14 listopada, w Światowym Dniu Cukrzycy. Na bieg warszawski pakiety można nabywać do 29 stycznia lub wyczerpania miejsc (5000 osób), na bieg wirtualny – do 30 stycznia włącznie.

Wpływy z pakietów startowych z biegu przeznaczane są na zakup pomp insulinowych, z których bezpłatnie korzystać mogą chorujące na cukrzycę kobiety ciężarne i planujące ciążę.

Do tej pory dzięki biegom „Policz się z cukrzycą” zakupiliśmy 195 pomp insulinowych dla kobiet ciężarnych z cukrzycą. Dzięki naszemu Programowi Leczenia Osobistymi Pompami Insulinowymi Kobiet Ciężarnych z Cukrzycą urodziło się już 2 275 zdrowych dzieci. To oznacza, że każda osoba, która bierze udział w naszym biegu – Wirtualnym lub w Warszawie – nie tylko spędza miło i kolorowo czas, ale także dba o swoje zdrowie i zdrowie tych, którzy dopiero przychodzą na świat. Czy może być coś wspanialszego?
– Jurek Owsiak

 Głównym sponsorem biegu jest Dawtona – producent szerokiego asortymentu produktów warzywnych i owocowych – wspierająca akcję „Policz się z cukrzycą”.

Źródło: https://www.wosp.org.pl/final/bieg

Print Friendly, PDF & Email
Skip to content