Wiosny Ludów 77, 02-495 Warszawa

22 668 47 19

sekretariat@diabetyk.org.pl

Przekaż swój 1,5% naszej organizacji. Prosto. Szybko. Za darmo.

  1. Start
  2. /
  3. Blog
  4. /
  5. Wydarzenia i relacje
  6. /
  7. Badania przesiewowe uchodźców z...

Zarząd PSD w Głogowie rozpoczął współpracę z Fundacją Polskich Kawalerów Maltańskich z Krakowa w ramach projektu: “Wszechstronne wsparcie uchodźców z Ukrainy po traumatycznych doświadczeniach”, na którego realizację Fundacja pozyskała środki z Dolnośląskiego Urzędu Marszałkowskiego.

Badania były wykonywane w dniach od 16.09.2022 r. do 29.09.2022 r. w godzinach od 10.00-14.00 w Galerii Dworcowej. Osoby z objawami cukrzycy skierowano do przyszpitalnej Poradni Diabetologicznej, gdzie po zbadaniu i diagnozie otrzymały recepty na niezbędne leki.

Zakup leków był finansowany ze środków finansowych przekazanych przez firmę Medtronic – w ramach wsparcia dla Polskiego Stowarzyszenia Diabetyków.

Uchodźcy, u których stwierdzono cukrzycę są objęci stałą opieką w Poradni Diabetologicznej oraz pomocą naszego stowarzyszenia w problemach życia codziennego.

Pragniemy podziękować Fundacji Polskich Kawalerów Maltańskich z Krakowa oraz firmie Medtronic za inicjatywę i sfinansowanie tej bardzo humanitarnej akcji.

Zarząd PSD Oddział Rejonowy W Głogowie

Print Friendly, PDF & Email
Skip to content