21 maja 2024 roku w siedzibie CeSiR-u odbyła się niecodzienna uroczystość – obchody jubileuszu 30-lecia istnienia Wareckiego Koła Diabetyków. 

Na uroczystość przybyli Pani Prezes Zarządu Głównego Polskie Stowarzyszenie Diabetyków  Monika Kaczmarek, Pan Prezes Oddziału Rejonowego PSD w Radomiu Michał Ciupak wraz z Wiceprezes Panią Leokadią Kozakiewicz i Panią Grażyną Figurą – Skarbnikiem tegoż Oddziału.

Wśród zaproszonych gości był Burmistrz Miasta i Gminy Warka Tomasz Rawski, Pan dyr. Centrum Sportu i Rekreacji w Warce Paweł Maciejewski, Pan dyr. Dworek Na Długiej Andrzej Zaręba, w zastępstwie Pani dyr. SPZOZ w Warce Przychodnia Zdrowia Iwony Dąbrówki, Pani Iwona Brodalka – położna z wareckiej przychodni oraz Pani Anna Charzyńska, córka założyciela i pierwszego Prezesa WKD Pana śp. Stefana Pierzakowskiego.

Jak przy takich uroczystościach bywa, były przemówienia okolicznościowe, odznaczenia dla Prezesa Wareckiego Koła Diabetyków Pana Sławomira Gozdery i całego Zarządu Koła, dyplomy uznania dla Członków WKD, którzy mają najdłuższy staż w życiu z cukrzycą, podziękowania dla innych Członków Koła, pracujących na rzecz WKD, a także odznaki Honorowego AMBASADORA Wareckiego Koła Diabetyków dla Panów Andrzeja Zaręby i Pawła Maciejewskiego.

Po części oficjalnej, nastąpiła części artystyczna, którą pod kierunkiem Pani Moniki Górniewicz ze Świetlica w Laskach Stowarzyszenie ANIMATOR przygotowali i doskonale zaprezentowali sami Członkowie naszego Koła. Do śpiewu i tańca przygrywała Kapela Ludowa.

Diabetyk też człowiek i jeść przecież musi, to stoły uginały się od przysmaków. A że to trzydziestolecie, to na deser były trzy torty, po jednym na każde dziesięciolecie.

A skoro po tym wielkim łasuchowaniu kalorii przybyło, to najlepszym sposobem na ich spalenie, było ruszenie w tany, co też diabetycy skwapliwie uczynili.

Tym samym trzydziestolecie mamy już za sobą i czas zacząć przygotowania do kolejnych rocznic.

Jadwiga Suplacz-Chromińska

Print Friendly, PDF & Email
Skip to content