Tomaszów: Diabetycy współpracują z Ukrainą
22 maja 2014
Przełomowa cząsteczka do walki z cukrzycą
23 maja 2014

„Życie z cukrzycą”

Dzisiaj w bezpłatnym dzienniku Metro publikacja „Życie z cukrzycą” – celem projektu jest edukacja społeczeństwa w zakresie profilaktyki oraz leczenia cukrzycy, a także pokazanie, iż życie diabetyka przy zachowaniu pewnych norm może być w pełni szczęśliwe.

zycie-z-cukrzyca-1_2014 Na łamach Publikacji znajdziecie wzruszającą historię mamy młodej diabetyczki, która od wielu lat przenosi góry, by wspierać córkę w chorobie. Małgorzata Fidor oprócz dzielnej roli matki, znajduje dodatkowo siły na to by wspierać innych rodziców, dla których cukrzyca często brzmi jak wyrok.
Po górach, realizując swoje marzenia chodzi także Ilona Kwarta, która jako jedyna polska diabetyczka zdobyła Kilimandżaro, Mont Blanc, Aconcaguę i Elbrus. Nam opowiada o swoich zmaganiach z chorobą, o codzienności, a co najważniejsze o spełnianiu swoich pasji.
„Życie z cukrzycą” to także głos stowarzyszeń pacjentów, lekarzy i specjalistów diabetologów; którzy wspólne walczą o najlepszą opiekę nad pacjentami chorymi na cukrzycę, o dostęp do nowoczesnego leczenia a także edukację na każdym społecznym poziomie.
Patronat nad Publikacją objęło Polskie Stowarzyszenie Diabetyków. Na jej łamach znajdziecie artykuł Prezesa Andrzeja Baumana, który opowiada o działalności Stowarzyszenia i podkreśla wagę działań edukacyjnych oraz profilaktycznych.

Oto link do elektronicznej wersji magazynu:
http://medicalms.pl/wp-content/uploads/2014/05/zycie-z-cukrzyca.pdf

Zapraszamy do lektury!

« Strona główna

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *