Nasze babcie krzyczały: “pamiętaj, najważniejsze, żeby nerki miały ciepło, bo zimno im szkodzi”. Czy rzeczywiście tak jest?
Wiemy, wiemy: modne jest chodzenie w krótkich bluzeczkach, rozpiętych kurtkach i spodniach do kostki. Nieosłonięte odpowiednią odzieżą w chłodne dni nerki narażone są jednak na wychłodzenie, a to z kolei może prowadzić do ich chorób.
Zazwyczaj zaczyna się od zapalenia pęcherza moczowego objawiającego się bólem i pieczeniem podczas oddawania moczu oraz parciem na pęcherz. Nieleczona infekcja może doprowadzić do wielu chorób, między innymi odmiedniczkowego zapalenia nerek, które jest skutkiem zakażenia wstępującego.
Diagnostyka opiera się na stwierdzeniu zmian w moczu. O zakażeniu świadczy zwiększona liczba leukocytów, może pojawić się białko, czasem także krwinki czerwone, bakterie i wałeczki. Pamiętaj, każdą taką infekcję trzeba leczyć, żeby zapobiec uszkodzeniu nerek.
Jesień zbliża się wielkimi krokami, a wraz z nią chłodne dni. Otulmy nasze nerki trochę dłuższym sweterkiem. Teraz już wiesz, że naprawdę warto. Na pewno będą nam za to wdzięczne!
Wpis pochodzi z profilu Facebook “Zdrowie w Twoich nerkach” firmy Bayer
Print Friendly, PDF & Email
Skip to content