Stowarzyszenie Razem dla Białołęki, Polska Federacja Edukacji w Diabetologii oraz Białołęcki Ośrodek Kultury serdecznie zapraszają na realizowaną, w ramach konkursu „Zrealizuj swój pomysł w BOK-u”, Drugą Konferencję Szkoleniową Z Cukrzycą na Ty, nie daj się! Moje dziecko wyszło z grupy ryzyka! która odbędzie się w dniu 18 listopada w Warszawie, w Białołęckim Ośrodku Kultury przy ul. Van Gogha 1.

Konferencja odbędzie się w godzinach 9.30-15.30, skrócony program znajdą Państwo poniżej.

Pomysłodawczynią i koordynatorką konferencji jest Ewa Gajewska – radna Dzielnicy Białołęka, członkini naszego stowarzyszenia.

Z radością informujemy, że konferencja została objęta honorowym patronatem Rzecznika Praw Dziecka, Marszałka Województwa Mazowieckiego oraz Burmistrz Dzielnicy Białołęka.

W tym roku będziemy mówić między innymi czy warto edukować w szkole oraz o diecie jako jednym z ważniejszych czynników profilaktyki w cukrzycy i utrzymania właściwej masy ciała.

Analiza przeprowadzona w ramach globalnego badania obciążenia chorobami (Global Burden of Disease) w 2010 roku wskazuje, że spośród wszystkich czynników wywierających negatywny wpływ na stan zdrowia i dobrostanu ludności w Europejskim Regionie WHO najważniejsze są czynniki żywieniowe. W ciągu ostatnich kilkudziesięciu lat wiele państw regionu odnotowało wzrost wskaźników nadwagi i otyłości. Zahamowanie wzrostu rozpowszechniania otyłości i cukrzycy oraz zahamowanie wzrostu rozpowszechniania nadwagi wśród dzieci poniżej 5 roku życia – to cele Europejskiego Planu Działania w dziedzinie żywności i żywienia (Źródło: WHO, Europejski Plan Działania w dziedzinie żywności i żywienia 2015-2020). W województwie mazowieckim mamy najwyższy wskaźnik nadwagi i otyłości,  ponad 30% uczniów i niestety jest najwyższy w Polsce. (Źródło: Instytut Żywności i Żywienia).

Dlaczego dzieci nie lubią i nie jedzą warzyw czy surówek? Jak je zachęcić do zdrowego jedzenia? Jak możemy walczyć z nadwagą wśród dzieci i młodzieży? Czy dzieci znają produkty i wiedzą jak zdrowo się odżywiać? Jak rozmawiać z dojrzewającym nastolatkiem, który jest chory na cukrzycę? Na te i inne pytania odpowiemy sobie podczas tegorocznej konferencji. Usłyszymy również w jaki sposób dziecko może wyjść z grupy ryzyka.

W tegorocznej edycji wykładów spotkamy się z prelegentami z: Polskiej Federacji Edukacji w Diabetologii, Fundacji Medicover oraz Fundacji Szkoła na widelcu.

Dzięki współpracy z PFED w trakcie konferencji będzie możliwość pomiaru poziomu cukru we krwi.

W dniu konferencji nastąpi również podsumowanie konkursu plastycznego Cukrzyca w moich oczach vol. 2 oraz uroczyste wręczenie nagród. Tego dnia zapraszamy Państwa na wystawę prac konkursowych. Podczas konferencji z losowo wybranych uczestników, dzieci będą brały udział w warsztacie kulinarnym przeprowadzonym przez Fundację Szkoła na widelcu.

Naszymi partnerami są dodatkowo Ascensia, Egurolla Dance Studio Tarchomin oraz Fundacja dla Dzieci z Cukrzycą.

Wsparcie organizacyjne zapewniają sponsorzy: Bakoma, Centrum Medyczne Białołęka, Decathlon, DH Tarchomin, Gardenana.pl Kwiaciarnia,Bar Romanka Romana Józefowicz, Trodat, Woda Kryształ i Wydawnictwo Medyk.

Patronatów medialnych udzielili nam: Białołęka – platforma sąsiedzka, Internetowa Białołęka – ibialoleka.pl, Koalicja na rzecz walki z cukrzycą, mojacukrzyca.org, Szugarfrik oraz Warszawa i Okolice – wio.waw.pl

Konferencję dla nas poprowadzi Jacek Zienkiewicz.

WAŻNE:
Konferencja jest bezpłatna, ale obowiązuje rejestracja. Zgłoszenia prosimy dokonywać do 15 listopada drogą elektroniczną za pomocą formularza, który jest dostępny pod linkiem: goo.gl/gnC5dN.

Prosimy o zapoznanie się z Regulaminem Konferencji.

W trakcie konferencji będzie możliwość zakupu obiadu (ilość ograniczona).

Zapraszamy Państwa

Ewa Gajewska, koordynatorka konferencji, Radna Dzielnicy Białołęka, Stowarzyszenie Razem dla Białołęki

Jan Mackiewicz, Prezes Stowarzyszenia Razem dla Białołęki

Alicja Szewczyk, Przewodnicząca Polskiej Federacji Edukacji w Diabetologii

Karolina Adelt-Paprocka, Dyrektor Białołęckiego Ośrodka Kultury

Print Friendly, PDF & Email
Skip to content