Wiosny Ludów 77, 02-495 Warszawa

22 668 47 19

sekretariat@diabetyk.org.pl

Przekaż swój 1,5% naszej organizacji. Prosto. Szybko. Za darmo.

  1. Start
  2. /
  3. Blog
  4. /
  5. Wydarzenia i relacje
  6. /
  7. XXVIII Ogólnopolska Pielgrzymka Diabetyków...

Jednym z najważniejszych wydarzeń w działalności Polskiego Stowarzyszenia Diabetyków jest coroczna Ogólnopolska Pielgrzymka Diabetyków na Jasną Górę. To możliwość spotkania się tak licznej grupy w jednym miejscu, zintegrowania się oraz wparcia duchowego w tak ważnym dla Polaków miejscu jakim jest Jasna Góra.

Już po raz 28 członkowie Stowarzyszenia 14 czerwca 2019 roku przyjechali z całej Polski z rodzinami na pielgrzymkę. Organizację tego wydarzenia przeprowadzili: Prezes Zarządu Głównego Anna Śliwińska, członkowie Koła w Częstochowie pod kierownictwem Prezesa Oddziału Miejskiego PSD Pana Zbigniewa Wawrzyńczaka. Od wczesnych godzin rannych odbywała się rejestracja zorganizowanych grup pielgrzymkowych kół PSD, którym wydawano okolicznościowe identyfikatory, wyróżniające ich wśród innych pielgrzymów. Pielgrzymi otrzymali również wodę mineralną dla ochłody firmy Jantar.

W tym roku przybyło 25 grup w liczbie 750 osób, z różnych miast i okręgów min.: Leszna, Kraśnika, Chełma, Wielunia, Skomlina, Działdowa, Drzewicy, Sieradza, Złotoryi, Szydłowca, Opola, Oświęcimia, Łodzi, Gliwic, Kutna, Chorzowa, Częstochowy, Piotrkowa Trybunalskiego, Miechowa, Wolbromia, Skierniewic, Skarżyska-Kamiennej, Konina, Zamościa, Przemyśla, Rudy Śląskiej. Bardzo uroczyście wyglądało przejście uczestników wraz z pocztami sztandarowymi na czele ze sztandarem ZG PSD z Warszawy do Kaplicy Matki Bożej.Tę barwną kolumnę prowadziła Pani Anna Śliwińska Prezes Zarządu Głównego PSD z nowym duszpasterzem Diabetyków ks. Kan. Mirosławem Danielskim z parafii Dobrzyń wraz z innymi członkami Zarządu PSD. Kapelan Stowarzyszenia Diabetyków ks. Kan. Mirosław Danielski celebrował Mszę św. przed Cudownym Obrazem Matki Bożej w intencji członków PSD i pielgrzymów  wygłaszając homilię.

Pani Prezes  Anna Śliwińska przed Mszą świętą przedstawiła nowego duszpasterza uczestnikom pielgrzymki i złożyła życzenia ks. Danielskiemu z okazji 30- lecia kapłaństwa wręczając okolicznościowe upominki.

O godz. 14,00 na Wałach Jasnogórskich uczestniczący pielgrzymki modlili się podczas Drogi Krzyżowej którą prowadził ks. Mirosław. W czasie Drogi Krzyżowej przy stacjach wygłaszali rozważania Koledzy z Koła Diabetyków z Drzewicy, jest to ich stała pomoc w prowadzeniu Drogi Krzyżowej na wałach. W czasie pielgrzymki towarzyszyła nam piękna pogoda, było słonecznie i skwar momentami dokuczał pielgrzymom. Mimo to uczestnicy 28 Pielgrzymki Diabetyków wyjechali z Częstochowy z nowymi siłami, wzmocnieni wiarą jaką daje nam Czarna Madonna z Jasnej Góry. Po takim wsparciu łatwiej nam pokonywać trudności w naszej chorobie i cieszyć się dalszym życiem.
Ten uroczysty dla nas  dzień na długo pozostanie w pamięci pielgrzymów.

Do zobaczenia za rok na 29 Ogólnopolskiej Pielgrzymce Diabetyków na Jasną Gorę.

Poniżej galeria zdjęć z Drzewicy:

https://drive.google.com/drive/folders/1vgQWd3OqBekvsGi1r-Eu5tYcTmS92-_H?usp=sharing

Print Friendly, PDF & Email
Skip to content