Wiosny Ludów 77, 02-495 Warszawa

22 668 47 19

sekretariat@diabetyk.org.pl

Przekaż swój 1,5% naszej organizacji. Prosto. Szybko. Za darmo.

  1. Start
  2. /
  3. Blog
  4. /
  5. Wydarzenia i relacje
  6. /
  7. XXVII Pielgrzymka Polskiego Stowarzyszenia...

8 czerwca 2018 w Częstochowie odbyła się XXVII Pielgrzymka Polskiego Stowarzyszenie Diabetyków.

Jednym z najważniejszych wydarzeń w działalności Polskiego Stowarzyszenia Diabetyków jest coroczna Ogólnopolska Piegrzymka Diabetyków na Jasną Górę. Już po raz 27 członkowie Stowarzyszenia 8 czerwca 2018 roku przyjechali z całej Polski z rodzinami na pielgrzymkę. Organizację tego wydarzenia przeprowadzili członkowie Koła PSD w Częstochowie pod kierownictwem Prezesa Zarządu Miejskiego Pana Zbigniewa Wawrzyńczaka.

Jak co roku dopisała pogoda i mieliśmy piękny słoneczny dzień. Od wczesnych godzin rannych odbywała się rejestracja zorganizowanych grup pielgrzymkowych kół PSD, którym wydawano okolicznościowe identyfikatory wyróżniające ich wśród innych pielgrzymów. Pielgrzymi otrzymali również wodę mineralną dla ochłody firmy Jantar. W tym roku przybyło ok. 30 grup w liczbie ok. 600 osób.

Bardzo uroczyście wyglądało przejście uczestników wraz z pocztami sztandarowymi na czele ze sztandarem ZG PSD z Warszawy – do Kaplicy Matki Bożej.Tę barwną kolumnę prowadziła Pani Anna Śliwińska Prezes Zarządu Głównego PSD wraz z innymi osobami kierownictwa PSD. Na pielgrzymkę przyjechał Kapelan Stowarzyszenia Diabetyków o. Tomasz Michalski, który celebrował Mszę św. przed Cudownym Obrazem Matki Bożej w intencji członków PSD wygłaszając homilię.

O godz. 14,00 na Wałach Jasnogórskich uczestniczący pielgrzymki modlili się podczas Drogi Krzyżowej którą prowadził o. Tomasz wygłaszając rozważania przy każdej stacji Drogi Krzyżowej.

Ten uroczysty dla nas  dzień na długo pozostanie w pamięci pielgrzymów. Do zobaczenia za rok na 28 Ogólnopolskiej Pielgrzymce Diabetyków na Jasną Górę.

Jan Wróblewski – PSD   Częstochowa

Poniżej zdjęcia z Koła Miejskiego z Częstochowy:

Poniżej zdjęcia z Koła z Drzewicy:

 

Print Friendly, PDF & Email
Skip to content