W tym roku XXI Ogólnopolskie Sympozjum Diabetologiczne DIABETICA EXPO 2017 i XV Ogólnopolskie Forum Profilaktyki i Leczenia Otyłości odbyły się w dniach 22-23 września 2017  jak zwykle w Toruniu w Auli Uniwersytetu Mikołaja Kopernika.

Na targi w Toruniu przybyło jak co roku wielu diabetyków ciekawych nowinek diabetologicznych, jak również chcących uczestniczyć w wykładach i tym samym poszerzać swoją wiedzę w zakresie cukrzycy i jej leczenia. Była to także okazja do odwiedzenia stoiska Polskiego Stowarzyszenia Diabetyków, gdzie można było zaopatrzyć się w materiały edukacyjne, jak również bezpośrednio porozmawiać i podzielić się wrażeniami i różnymi informacjami.

Wszyscy chętni mogli skorzystać z bezpłatnych badań poziomu cukru oraz ciśnienia tętniczego, a także z bezpłatnych szczepionek przeciwko grypie.

O 10:15 odbyło się uroczyste otwarcie DIABETICA EXPO przez organizatora Henryka Zamorskiego, po którym rozpoczęła się gala, na której zostały wręczone medale za “Zwycięstwo nad cukrzycą”. Uhonorowano 9 osób w tym:

Platynowy medal za zwycięstwo nad cukrzycą otrzymała Jadwiga Wernecka

Złote medale za zwycięstwo nad cukrzycą otrzymali: Małgorzata Kłaczkiewicz, Maria Seklecka, Teresa Hnatejko oraz Dariusz Ogrodowski

Srebrne medale za zwycięstwo nad cukrzycą otrzymali: Dorota Wiertel, Zbigniew Słupski, Ryszard Górecki oraz Piotr Jędrzejczyk

Po uroczystej gali odbyła się część wykładowa, której przewodniczyła prof. dr hab. med. Irena Ponikowska oraz prof. dr hab. med. Czesław Wójcikowski.  Po wygłoszonych wykładach głos zabrała nasza pani Prezes Anna Śliwińska, która mówiła na temat aktualnej roli i zamierzeń PSD w opiece nad chorymi na cukrzycę.

Podczas uroczystości wręczono nagrody na Najlepszą Firmę Branży Diabetologicznej Roku 2017,  na Najlepszy Produkt Diabetologiczny Roku 2017 oraz na Najlepszy Produkt na Otyłość Roku 2017, wygranym wręczano statuetki:

Odbył się również jak co roku konkurs z nagrodami dla uczestników targów.

W tym roku na DIABETICA EXPO, aby podkreślić wagę działalności kół terenowych PSD dla profilaktyki i leczenia cukrzycy, wybrane Oddziały i Koła zaprezentowały w krótkich 10-minutowych prezentacjach swoją  działalność edukacyjną, integracyjną, sportową, literacką, muzyczną i inne działania mające na celu wzajemną pomoc i wsparcie. W tym roku prezentację przedstawiły następujące Oddziały i Koła:

  • PSD Złotoryja – Monika Kaczmarek – prezentacja pt. “Złoto naszym dobrem – wiedza bogactwem”
  • PSD Działdowo – Władysław Kubiński – prezentacja pt. “Po co i jak działa Koło Miejsko-Powiatowe Diabetyków w Działdowie”
  • PSD Oddział Powiatowy Toruń – Elżbieta Kruczkowska – prezentacja pt. ” Działalność stowarzyszenia na przestrzeni 30 lat w Toruniu”

Po uroczystości odbyło się Posiedzenie Prezydium, w którym oprócz pani Prezes Anny Śliwińskiej udział wzięli: Stanisław Chowaniec, Jan Kruszyński, Teresa Niemczyk, Janusz Przytocki, Barbara Tometczak oraz Jacek Maliszewski jako przedstawiciel Głównej Komisji Rewizyjnej.

 

 

 

 

Print Friendly, PDF & Email
Skip to content