Wiosny Ludów 77, 02-495 Warszawa

22 668 47 19

sekretariat@diabetyk.org.pl

Przekaż swój 1,5% naszej organizacji. Prosto. Szybko. Za darmo.

  1. Start
  2. /
  3. Blog
  4. /
  5. Wydarzenia i relacje
  6. /
  7. Wirtualna Konferencja mojacukrzyca.org

„Jeśli nie teraz, to kiedy?” to hasło tegorocznego Światowego Dnia Cukrzycy i jednocześnie 2. Wirtualnej Konferencji mojacukrzyca.org, która odbędzie się w sobotę, 13 listopada 2021 roku, w przeddzień Światowego Dnia Cukrzycy, w godzinach od 10.00 do 18.00. Jest to niezwykłe przedsięwzięcie – konferencja organizowana przez pacjenta dla pacjentów. Program konferencji jest ciekawy. Jest to doskonała okazja do edukacji diabetologicznej, która jest fundamentem leczenia cukrzycy. Polskie Stowarzyszenie Diabetyków i Stowarzyszenie Edukacji Diabetologicznej objęło patronat honorowy nad tym wydarzeniem.

W tym roku organizatorzy ponownie stawiają na formułę on-line. Udział w konferencji możliwy jest z każdego miejsca, gdzie dociera Internet. Udział w tym wydarzeniu można wziąć przed ekranem komputera, na telewizorze (z usługą YouTube) lub na ekranie telefonu. Ważne tylko, żeby był dostęp do Internetu i serwisu YouTube. To wszystko. W każdym miejscu, gdziekolwiek będziesz, bezpiecznie przed ekranem Twojego urządzenia! Dostęp do transmisji jest darmowy dla wszystkich, ale konieczna jest wcześniejsza rejestracja.

Konferencja skierowana jest do wszystkich pacjentów z cukrzycą, zarówno z typem 1 oraz typem 2, rodziców i opiekunów dzieci z cukrzycą, rodziny, znajomych i wszystkich zainteresowanych tematem cukrzycy. Do udziału zapraszamy także lekarzy, diabetologów, studentów medycyny, którzy chcą zobaczyć cukrzycę okiem diabetyka. Każdy znajdzie coś dla siebie.

Podczas wydarzenia poruszone będą następujące zagadnienia: 100 lecie odkrycia insuliny, dostęp do insuliny i leków doustnych, nowoczesne technologie w codzienności diabetyka, ciągły monitoring glikemii w życiu osoby z cukrzycą, dostęp do edukacji i wsparcia psychologicznego oraz właściwie odżywianie w cukrzycy.

W programie także przewidziano panel dyskusyjny „Jeśli nie teraz, to kiedy?” o dostępie do opieki diabetologicznej, insuliny, leków doustnych, monitorowania glikemii, wsparcia psychologów, zdrowej diety i aktywności fizycznej. W debacie udział wezmą: Weronika Burkot – Blue Sugar Cube, Szymon Czapla – Nightscout Polska, dr Katarzyna Gajewska – psycholog, Maciej Łysiak – Nie słodzę oraz Adrianna Maciejczyk – Ja Cukrzyk. Szczegółowy program konferencji jest już opublikowany na portalu mojacukrzyca.org.

2. Wirtualna Konferencja mojacukrzyca.org podzielona będzie na dwie części. Zarówno w pierwszej, jak i drugiej części odbędą się wykłady eksperckie, każdy planowo potrwa 40 minut. Po każdym wykładzie przewidziany jest czas na pytania i odpowiedzi specjalisty (10 minut). W programie także, równie ciekawe, formy przekazywania treści edukacyjnych, jak np. rozmowa z ekspertem czy prezentacja krótkich filmów edukacyjnych.

Zapisz się już dzisiaj na www.mojacukrzyca.org/konferencja

Dołącz do wydarzenia na Facebooku https://www.facebook.com/events/165190772479484

Zapraszamy!

Print Friendly, PDF & Email
Skip to content