Wiosny Ludów 77, 02-495 Warszawa

22 668 47 19

sekretariat@diabetyk.org.pl

Przekaż swój 1,5% naszej organizacji. Prosto. Szybko. Za darmo.

  1. Start
  2. /
  3. Blog
  4. /
  5. Wydarzenia i relacje
  6. /
  7. VI Ogólnopolskie Mistrzostwa w...

VI Ogólnopolskie Mistrzostwa w Płukaniu Złota Diabetyków  otworzyła Monika Kaczmarek – prezes złotoryjskiego oddziału rejonowego PSD w Złotoryi witając wszystkich przybyłych gości z różnych odległych i tych bliższych zakątków Polski: Łodzi, Olsztyna, Dąbrowy Górniczej, Sosnowca, Gliwic, Gminy Pielgrzymka i Zagrodna oraz oczywiście z Złotoryi i okolic. W sobotniej imprezie uczestniczyło 180 osób i stało się okazją do wykazania się aktywnością fizyczną i sportową rywalizacją.

Zawody uroczyście otworzył Zbigniew Soja – Wielki Mistrz Polskiego Bractwa Kopaczy Złota, który oznajmił, że mistrzostwa uważa za otwarte. Następnie Burmistrz Miasta Złotoryja Robert Pawłowski witając wszystkich jednocześnie życząc wszystkim zawodnikom powodzenia w jak największej ilości wypłukanego złota.

Prezes Monika Kaczmarek w imieniu diabetyków wręczyła Statuetki – podziękowania za współorganizację zawodów, statuetkę otrzymali:
Pan Robert Pawłowski – Burmistrz Miasta Złotoryja,
Pan Zbigniew Soja – Wielki Mistrz PBKZ,
Pan Andrzej Kocyła – Stowarzyszenie Wilkołak.

Kapituła w imieniu Zarządu Głównego Polskie Stowarzyszenie Diabetyków wręczyła Monice Kaczmarek odznaczenie ,,Złote Serce” za całokształt pracy, za kreatywność i wulkan energii. Następnie odbyły się już oficjalne zawody w płukaniu złota w kat.: kobiet, mężczyzn, dzieci.

NAJLEPSZYMI PŁUKACZAMI W KAT. DZIECI:
I m. Alan Kocyła, II m. Natan Kocyła, III m. Dominik Sochan oraz dwa wyróżnienia: Aleksandra Dębicka i Kaja Ośnicka.

NAJLEPSZYMI PŁUKACZAMI W KAT. KOBIET:
I m. Regina Lis, II m. Zofia Korkosz, III m. Lucyna Garus, dwa wyróżnienia: Angelika Naporowska, Bogusława Szewczuk-Cybulska

NAJLEPSZYMI PŁUKACZAMI W KAT. MĘŻCZYZN:
I m. Zwolak Antonii, II m. Andrzej Hajdun, III m. Sebastian Dębicki oraz dwa wyróżnienia: Fuks Sebastian, Łukasz Dębicki.

RZUT PIŁKĄ DO MISKI PŁUKACZA:
Kat. dzieci:
I m. Nikola Fuks, II m. Sofiia Shnurenko, III m. Katerina Shnurenko, wyróżnienia: Eliza Sapalska, Alan Kocyła, Dominik Sochan, Ignacy Kurowski.

Kat. dorośli:
I m. Józefa Korczowska, II m. Andrzej Hajdun, III m Anna Stalska.

STRONGMANN DIABETYKÓW:
Kat. dzieci: I m. Eliza Sapalska, II m. Alan Kocyła, III m. Aleksandra Dębicka, wyróżnienie: Shnurenko Serhii.
Kat. kobiet: I m. Urszula Kotlarz, II m. Józefa Korczowska, III m. Oliwia Kaczmarek oraz wyróżnienia: (Anetta Serafińska, Iwona Skrodzka)
Kat. mężczyzn: I m. Marcin Szarata, II m. Kępka Zbigniew, III m. Miłosz Szarata

Na zwycięzców czekały puchary i nagrody, nie mogło zabraknąć certyfikatów w płukaniu złota oraz małych upominków.

Dziękujemy wszystkim uczestnikom za wspólnie udaną zabawę, za wzorową sportową postawę. Cieszymy się, że uczestnicy mistrzostw doskonale się bawili i wyjechali z naszego złotego miasteczka bogatsi nie tylko o wiedzę, ale przede wszystkim o złoto, które sami sobie wypłukali.

Dziękujemy wszystkim, którzy przyczynili się do organizacji mistrzostw, uczestnikom, zaproszonym gościom oraz mediom. Dziękujmy przede wszystkim zarządowi koła PSD w Złotoryi oraz wolontariuszom. Gratulacje.

Zapraszamy w przyszłym roku.
Miasto Złotoryja, Polskie Bractwo Kopaczy Złota, Wilkołak Złotoryja Stowarzyszenie Sportowego Wyciskania Sztangi Leżąc, Polskie Stowarzyszenie Diabetyków, Polskie Stowarzyszenie Diabetyków Zarząd Miejski w Łodzi, Sosnowieckie Koło Diabetyka, Śląski Oddział Wojewódzki Polskiego Stowarzyszenia Diabetyków, Polskie Stowarzyszenie Diabetyków Pielgrzymka, Polskie Stowarzyszenie Diabetyków Koło Miejsko – Powiatowe w Olsztynie, PSD Oddział Rejonowy w Gliwicach, PSD Koło w Zagrodnie, PSD Koło w Świerzawie, Media: Gazeta Złotoryjska, Henryk Biały, Kajetan Kukla.

Monika Kaczmarek
Prezes Oddziału Rejonowego PSD Złotoryja

 

Print Friendly, PDF & Email
Skip to content