Fundacja Telemedyczna Grupa Robocza przygotowała poradniki zawierające praktyczne wskazówki, jak pacjent powinien przygotować się do zdalnej konsultacji i jak powinien przeprowadzać ją lekarz.

Telemedyczna Grupa Robocza z poradnikami dla pacjentów i lekarzy.

Jak podkreślają klinicyści, telemedycyna stanowi ważne narzędzie w walce z koronawirusem. Zapewnia kontakt z lekarzem bez konieczności wychodzenia z domu. Aby w obecnej sytuacji dodatkowo zachęcić pacjentów i lekarzy do wykorzystywania teleporad i ułatwić im korzystanie z telemedycyny, Fundacja Telemedyczna Grupa Robocza przygotowała specjalne poradniki. Opracowania zawierają praktyczne wskazówki, jak pacjent powinien przygotować się do zdalnej konsultacji i jak powinien przeprowadzać ją lekarz.

Opracowania są dostępne bezpłatnie do pobrania na stronie www.telemedycyna-poradnik.pl.

– Mamy nadzieję, że opracowane przez nas poradniki, zawierające odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania na temat telemedycyny, przyczynią się do rozpoczęcia korzystania z teleporad oraz podniesienia jakości i bezpieczeństwa już udzielanych w ten sposób konsultacji – mówi mec. Paweł Kaźmierczyk z Fundacji Telemedyczna Grupa Robocza.

Poradniki zostały przygotowane we współpracy z czołowymi krajowymi ekspertami z zakresu e-zdrowia. Patronat nad opracowaniami objęły m.in.:  Ministerstwo Zdrowia, Centrum Systemów Informacyjnych Ochrony Zdrowia, Rzecznik Praw Pacjenta, Naczelna Izba Lekarska, Izba Gospodarcza FARMACJA POLSKA”, Polska Federacja Szpitali, Forum e-Zdrowia, Komisja Informatyki i Telemedycyny Polskiego Towarzystwa Kardiologicznego oraz Sekcja Elektrokardiologii Nieinwazyjnej i Telemedycyny Polskiego Towarzystwa Kardiologicznego.

Więcej informacji:

Jan Pachocki – jan.pachocki@dzp.pl, tel.: +48 571 207 061

Paweł Kaźmierczyk – pawel.kazmierczyk@dzp.pl, tel.: +48 780 115 028

Print Friendly, PDF & Email
Skip to content