Światowy Dzień Walki z Cukrzycą w Świnoujściu

100 igieł na 100-lecie odzyskania niepodległości
7 grudnia 2018
Cukrzyca typu 2 zwiększa ryzyko raka jelita grubego u mężczyzn
11 grudnia 2018

Światowy Dzień Walki z Cukrzycą w Świnoujściu

W Grodzkim Oddziale Polskiego Stowarzyszenia Diabetyków w Świnoujściu Światowy Dzień Walki z Cukrzycą zbiegł się z uroczystością związaną z jubileuszem trzech członkiń Stowarzyszenia, które ukończyły 90 lat.

Nasze jubilatki to pani Kazimiera Sławińska, która ukończyła 95 lat, pani Jadwiga Marach – 90 lat i pani Aniela Sawicka – 90 lat. 15listopada br. spotkaliśmy się, w licznym gronie, z jubilatkami w siedzibie stowarzyszenia. W uroczystości uczestniczył też prezydent Świnoujścia Janusz Żmurkiewicz oraz jego zastępca Paweł Sujka. Obaj prezydenci złożyli jubilatkom życzenia, obdarowali je kwiatami i albumami o Świnoujściu.

Życzenia jubilatkom składała też pani Janina Miecznik, prezes świnoujskiego oddziału Stowarzyszenia. Wszystkie trzy panie otrzymały pamiątkowe certyfikaty dotyczące ich wieku, oraz upominki w postaci ręczników kąpielowych i ciepłych szali. Oczywiście były też kwiaty.

Na uroczystości było dużo kwiatów. Udekorowane były nimi świąteczne stoły. Kwiaty przyniosły ze swoich ogrodów członkinie Stowarzyszenia.

Tego dnia wszyscy dostali dyspensę na słodkości. Był tort zamówiony przez Stowarzyszenie, ciasta przyniesione przez koleżanki, w tym pyszne ciasto dyniowe. To ostatnie zajęło pierwsze miejsce w konkursie na słodki poczęstunek, który odbył się tego dnia. Zwyciężczyni konkursu w nagrodę otrzymała ciepły szal.

Na jubileuszowej uroczystości nie zabrakło muzyki, która co niektórych porwała do tańca.

Tego dnia Zarząd Oddziału Grodzkiego PSD wręczył Januszowi Żmurkiewiczowi list gratulacyjny z okazji niedawnego wyboru na stanowisko prezydenta Świnoujścia. W liście Zarząd wyraził swoją nadzieję, że prezydent będzie przychylny działalności stowarzyszenia w mieście i w miarę możliwości będzie ją wspierał, także finansowo.

Anna Kamińska-Szpachta

« Strona główna

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *