Kolo Diabetyków w Osiecznej uroczyście obchodziło Światowy Dzień Walki z Cukrzycą w dniu 23  listopada 2018 r. Członkowie oraz zaproszeni goście zebrali się na mszy świętej w kościele Świętej Trójcy w Osiecznej, aby uczcić modlitwą zmarłych członków koła oraz dziękować Bogu za otrzymane łaski dla żyjących z prośbą  o dalszą opiekę nad chorymi.

W drugiej części spotkania udaliśmy się do stołówki szkolnej na dalszą część obchodów. Po powitaniu gości i zebranych przez panią Prezes koła Anitę Glapiak, pozdrowienia dla zebranych przekazał Burmistrz a jednocześnie  członek koła diabetyków pan Stanisław Glapiak.

W dalszej części uroczystości wystąpiły dzieci ze Szkoły Podstawowej w Osiecznej z programem słowno – muzycznym. Życzenia dla członków koła złożyła również zaproszona pani Prezes Zarządu Rejonu w Lesznie Władysława Skorupińska.

Następną pozycją programu była pogadanka na temat zdrowia i leków, którą poprowadził miejscowy lekarz rodzinny pan Marcin Brzostowski.

W międzyczasie zebranym serwowano obiad a po przerwie kawę. W trakcje spotkania, jak i po prowadzono ożywioną dyskusję  w grupach.

Zbigniew Borowczyk

 

Print Friendly, PDF & Email
Skip to content