Światowy Dzień Walki z Cukrzycą w Osiecznej

i-Port Advance już w Polsce – start akcji pilotażowej z Diabetyk24.pl
8 stycznia 2019
Graj, licytuj, pomagaj! Aukcje na rzecz 27. Finału WOŚP!
10 stycznia 2019

Światowy Dzień Walki z Cukrzycą w Osiecznej

Kolo Diabetyków w Osiecznej uroczyście obchodziło Światowy Dzień Walki z Cukrzycą w dniu 23  listopada 2018 r. Członkowie oraz zaproszeni goście zebrali się na mszy świętej w kościele Świętej Trójcy w Osiecznej, aby uczcić modlitwą zmarłych członków koła oraz dziękować Bogu za otrzymane łaski dla żyjących z prośbą  o dalszą opiekę nad chorymi.

W drugiej części spotkania udaliśmy się do stołówki szkolnej na dalszą część obchodów. Po powitaniu gości i zebranych przez panią Prezes koła Anitę Glapiak, pozdrowienia dla zebranych przekazał Burmistrz a jednocześnie  członek koła diabetyków pan Stanisław Glapiak.

W dalszej części uroczystości wystąpiły dzieci ze Szkoły Podstawowej w Osiecznej z programem słowno – muzycznym. Życzenia dla członków koła złożyła również zaproszona pani Prezes Zarządu Rejonu w Lesznie Władysława Skorupińska.

Następną pozycją programu była pogadanka na temat zdrowia i leków, którą poprowadził miejscowy lekarz rodzinny pan Marcin Brzostowski.

W międzyczasie zebranym serwowano obiad a po przerwie kawę. W trakcje spotkania, jak i po prowadzono ożywioną dyskusję  w grupach.

Zbigniew Borowczyk

 

« Strona główna

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *