Wiosny Ludów 77, 02-495 Warszawa

22 668 47 19

sekretariat@diabetyk.org.pl

Przekaż swój 1,5% naszej organizacji. Prosto. Szybko. Za darmo.

  1. Start
  2. /
  3. Blog
  4. /
  5. Aktualności
  6. /
  7. Światowy Dzień Cukrzycy w...

Światowy Dzień Cukrzycy zawitał 14 listopada do Koła Diabetyków w Nowej Rudzie. Każdy członek koła wyposażony w niebieski t–shirt, jako symbol zjednoczenia się z diabetykami w kraju i za granicą; niebieski długopis; niebieską opaskę na rękę i wspaniały humor przystąpił do celebracji.

Podczas świętowania uczestniczy wysłuchali wykładu na temat: ”Moje życie z cukrzycą” przeprowadzonego przez Prezes Koła i Edukatora Diabetologicznego Społecznego P. Justynę Michalską. Po zdobytej wiedzy, świętowania nadszedł czas. Były zagadki o cukrzycy, rebusy, krzyżówki – wcale nie łatwe, wymagającego myślenia i zastanowienia się. Były rozmowy o cukrzycy, jak z nią żyć, jak rodzina pomaga mi w cukrzycy, jak ja radzę sobie na co dzień z cukrzycą. Wiedza zdobyta podczas zabaw, pokazała, jak ważna jest edukacja w cukrzycy i ciągłe jej pogłębianie.

Były tańce integrujące grupę i zabawy w kole. Był dobry humor, śmiech, poczucie przynależności do słodkiej rodziny. Na zakończenie wspólnie spędzonego czasu, każdy słodki członek koła otrzymał niebieski batonik z małą zawartością cukru, podziękowanie za wspólną zabawę oraz wspólne zdjęcie, pokazujące, jak ważne jest celebrowanie Światowego Dnia Cukrzycy.

Justyna Michalska
Prezes Koła PSD w Nowej Rudzie

Print Friendly, PDF & Email
Skip to content