Warsztaty edukacyjne w całej Polsce
10 września 2019
Konkurs plakatowy „POSKROMIENIE CUKRZYCY” kierowany do studentów ASP
12 września 2019

Spotkanie w Ministerstwie Zdrowia

Dnia 10.09 odbyło się spotkanie przedstawicieli organizacji pacjenckich z Ministerstwem Zdrowia.

Ze strony pacjenckiej w spotkaniu udział wzięli: Anna Śliwińska, Prezes ZG PSD, Marek Kustosz, Polska Unia Organizacji Pacjentów oraz Jerzy Magiera z mojacukrzyca.org Ministerstwo Zdrowia reprezentowali przedstawiciele Departamentu Zdrowia Publicznego i Rodziny.

Na ręce przedstawicieli MZ przekazano Deklarację 12 zasad w walce o dłuższe życie z cukrzycą oraz raport „Serce dla Cukrzycy”. Dokumenty te stanowiły podstawę do omówienia sytuacji polskich diabetyków.

Ministerstwo zadeklarowało podejmowanie działań zmierzających do poprawy sytuacji osób z cukrzycą w Polsce. Liczymy na konkretne rezultaty!

Zdjęcia: Jerzy Magiera, mojacukrzyca.org

 

« Strona główna

1 Komentarz

  1. Edyta pisze:

    Kolejne gratulacje, Ministerstwo zadeklarowało podjęcie działań….Ładnie brzmi…tylko brzmi. Jakich działań? Dobrze byłoby wiedzieć jakie szanse na leczenie wg. kanonów medycyny XXI wieku ma polski pacjent. Na pewno pomiar glukozy glukometrem .Jakie działania zostały już podjęte? Może refundacja systemu FREE STYLE LIBRE dla mniejszej grupy chorujących na cukrzycę( a jak skończysz 18 lat NFZ zrefunduje już tylko paski do glukometru).Może fikcyjna pomoc edukatora diabetologicznego- u mnie w przychodni Panie w rejestracji nie wiedzą nawet któż to taki a na wizytę do diabetologa owszem są terminy -na 2020r,! (choruję na cukrzycę I ) Nie ma żadnych zmian. Do nas -tych na dole- nie docierają. Może tylko tam na górze postuluje się, deklaruje podjęcie działań Czytamy tylko o postulatach i deklaracjach.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *