Jak co roku na otwarcie sezonu letniego Zarząd Gminno-Miejskiego Koła Diabetyków w Błaszkach, zorganizował dla członków oraz sympatyków koła, a także zaproszonych gości z Koźminka i Wróblewa, spotkanie integracyjne pt.: „Powitanie lata”.

Spotkanie ponad siedemdziesięciu osób, odbyło się w lipcu w prywatnym gospodarstwie należącym do Pana Mieczysława Kicińskiego, położonym na skraju lasu w Jasionnej.

Dzięki uprzejmości gospodarzy uczestniczy spotkania mieli możliwość obserwowania i zachwycania się pięknem letniej przyrody, słuchania śpiewu ptaków, szumu drzew, a także szukania i zbierania jagód i malin podczas spacerów po leśnych dróżkach. Ponadto biesiadnicy mieli okazję skosztować potraw grillowanych, dań i ciast przygotowanych przez członkinie koła a także świeżo usmażonych karpi i szczupaków złowionych w stawie gospodarza.

W trakcie zjazdu, uczestnicy pikniku mieli także okazję podziwiania amatorskich obrazów autorstwa Pani Anny Kicińskiej-Jakubowskiej, córki gospodarzy, która wystawiła prace malarskie własne oraz inspirowane innymi twórcami, tematycznie związane z przyrodą, martwą naturą, a także historią gospodarstwa rodziców.

Wspaniała słoneczna pogoda, pozytywny nastrój, spokojna muzyka, miła i życzliwa atmosfera oraz gościnność gospodarzy, pozwoliły uczestnikom spotkania chwilowo zapomnieć o codziennych problemach, dobrze się bawić a także aktywnie spędzić sobotnie popołudnie. Warto wspomnieć, że takie spotkania nie tylko integrują członków stowarzyszenia, ale pokazują również, iż osoby walczące z tak poważną chorobą jaką jest cukrzyca, chcą i potrafią normalnie żyć i funkcjonować. Z pewnością spotkanie mające charakter integracyjny, połączone ze wspólnym biesiadowaniem, aktywnym spędzeniem wolnego czasu i  urozmaicone wystawą prac malarskich na długo pozostanie w pamięci uczestników.

Jadwiga Wolniak
Prezes Koła PSD Błaszki

Print Friendly, PDF & Email
Skip to content