Wiosny Ludów 77, 02-495 Warszawa

22 668 47 19

sekretariat@diabetyk.org.pl

Przekaż swój 1,5% naszej organizacji. Prosto. Szybko. Za darmo.

  1. Start
  2. /
  3. Blog
  4. /
  5. Wydarzenia i relacje
  6. /
  7. Spotkanie edukacyjne i integracyjne...

W ramach promocji zdrowia, Terenowe Koło Diabetyków w Rzepinie zorganizowało swoim członkom szkolenie udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej w chwili różnego rodzaju zagrożeń. Szkolenie przeprowadzili członkowie Ochotniczej Straży Pożarnej  w Rzepinie: Konrad Nowak i Ryszard Rybowiak. Umiejętność zachowań, podczas różnego rodzaju zdarzeń w codziennym życiu ludzi chorych na cukrzycę, jest konieczna. Udzielenie pierwszej pomocy wymaga właściwych umiejętności. Umiejętności zdobyte na szkoleniu spowodują, że będziemy wiedzieli, jak zachować się, gdy ktoś w naszym otoczeniu straci przytomność.

W spotkaniu brał udział Jarosław Dudzis, z-ca Przewodniczącego Rady Miejskiej  w Rzepinie, który przybliżył nam aktualne zagadnienia, którymi zajmuje się Rada Miejska  w Rzepinie. Odpowiadał na pytań: pytania dotyczące rehabilitacji, przystanku PKS, pomocy socjalnej dla niektórych mieszkańców, problemów ze znalezieniem zatrudnienia  dla bezrobotnych mieszkańców Rzepina.

Zarząd Koła Diabetyków przygotował uczestnikom spotkania niespodzianki  w związku z Walentynkami i Tłustym Czwartkiem. Spotkanie przebiegło w bardzo miłej atmosferze. Pielęgnowaliśmy XVI- wieczny zwyczaj jedzenia pączków związany z Tłustym Czwartkiem. Pączki były przepyszne.

W imieniu Zarządu Koła serdecznie dziękuję uczestnikom spotkania za udział  w szkoleniu: gościom oraz diabetykom.


Sekretarz Koła

Leokadia Musolf

Skip to content