27 lutego przypadał Światowy Dzień Organizacji Pozarządowych. Dzień Trzeciego Sektora to doskonała okazja do zapoznania się z działalnością organizacji pozarządowych. Nie ulega wątpliwości, że w tym dniu świat musi podziękować takim organizacjom za wspaniałą pracę jaką wykonują na rzecz społeczeństwa. Uniwersalną koncepcją Światowego Dnia Organizacji Pozarządowych jest świętowanie, upamiętnienie i współpraca różnych organizacji pozarządowych z całego świata oraz społeczników, którzy za nimi stoją i przez cały rok przyczyniają się do rozwoju społeczeństwa oraz zmieniania swojego otoczenia na lepsze.

Z tej właśnie okazji w auli Szkoły Podstawowej nr 1 w Trzemesznie odbyło się uroczyste spotkanie Gminnej Rady Działalności Pożytku Publicznego w Trzemesznie wraz z przedstawicielami Organizacji Pozarządowych działających na terenie Gminy Trzemeszno oraz zaproszonymi gośćmi. Przedstawiciele władz samorządowych Gminy i przewodniczący GRDPP w Trzemesznie Andrzej Lisiecki wręczyli listy gratulacyjne liderom wszystkich organizacji pozarządowych działających na terenie gminy Trzemeszno.

Tegoroczne obchody Światowego Dnia Organizacji Pozarządowych połączone były z rozstrzygnięciem konkursu o tytuł Społecznika Roku 2021 Gminy Trzemeszno. Do tego tytułu były nominowane dwie kandydatury. Ich pracę oraz wkład oceniła Kapituła nadawania tytułu Społecznika Roku oddając swój głos na jedną z kandydatek. Osobami zgłoszonymi były Pani Stanisława Szymańska oraz Pani Maria Głowacka. Członkowie Kapituły mieli wielki dylemat. Jak wiadomo wszystkim działaczom obie panie są wieloletnimi, zasłużonymi społecznikami i działają na rzecz naszej małej ojczyzny – gminy Trzemeszno od wielu lat, poświęcając się z całego serca. Tak więc każda z pań w pewnym sensie wygrała.

Społecznika Roku 2021 Gminy Trzemeszno Kapituła przyznała Pani Marii Głowackiej, która otrzymała piękna statuetkę. Obydwie panie otrzymały listy gratulacyjne, bukiet kwiatów, Konstytucję Rzeczpospolitej Polskiej z dedykacją od Pana Tadeusza Tomaszewskiego – Posła na Sejm, książkę z dedykacją Burmistrza Trzemeszna oraz tomik poezji Wiceburmistrza Trzemeszna. Podczas całego spotkania miały miejsce liczne życzenia i gratulacje, pamiątkowe zdjęcie uczestników spotkania i okolicznościowy przepyszny tort.

Na zakończenie spotkania minutą ciszy uczczono pamięć ofiar cywilnych i wojskowych Ukrainy w wyniku zbrojnej napaści Rosji na to państwo. Podkreślono także potrzebę rozpoczęcia lokalnych inicjatyw pomocowych (finansowych i rzeczowych) na rzecz osób z Ukrainy potrzebujących pomocy i wsparcia ze strony naszego kraju.

Źródło: Gminna Rada Działalności Pożytku Publicznego w Trzemesznie

 

Print Friendly, PDF & Email
Skip to content