Wiosny Ludów 77, 02-495 Warszawa

22 668 47 19

sekretariat@diabetyk.org.pl

Przekaż swój 1,5% naszej organizacji. Prosto. Szybko. Za darmo.

  1. Start
  2. /
  3. Blog
  4. /
  5. Wydarzenia i relacje
  6. /
  7. Spektakl “Podskórnie” – 17...

Polskie Stowarzyszenie Diabetyków udzieliło patronatu dokumentalnemu spektaklowi teatralnemu pt. “Podskórnie”, który porusza społecznie wrażliwy temat niedostrzegalnych, nieuleczalnych i niewidocznych chorób takich jak cukrzyca i zmagań osób na nie cierpiących.
Osobom z “podskórnymi” niepełnosprawnościami nie daje się wiary, gdy mają okresy braku sił, cierpienia czy trudności w realizacji codziennych zadań. Borykają się nie tylko z chorobami, ale i trudnościami w ich akceptacji ze strony siebie i innych, a nawet poczuciem wykluczenia i marginalizacji po dokonaniu “zdrowotnego coming out’u”.

Scenariusz i reżyseria spektaklu: Natalia Klupp
Występują: Krzysztof Fabiański i Natalia Klupp oraz lalki z niewidocznymi słabościami ciała.

Pokaz: 17/12/2023 ️godz. 17:00
Schron piechoty pruskiej początku XX-wieku, znajdujący się w Grunwaldzkim Parku Społecznym na Osiedlu Kopernika w Poznaniu
ul. Babimojska 9, Poznań
Link do wydarzenia na FB: https://www.facebook.com/events/926909925724848

Wstęp bezpłatny, jednak wymagana jest rezerwacja miejsc (informacje o rezerwacji pod powyższym linkiem).

Zrealizowano ze środków Miasta Poznania w ramach Stypendium Twórczego Miasta Poznania

O autorce:

Natalia Klupp jest aktorką, animatorką kultury, reżyserką, organizatorką i producentką wydarzeń kulturalnych. Brała udział w prezentacjach na festiwalach w Polsce, Iranie, Indiach, Rosji, Hiszpanii, Rumunii, Gruzji, Bułgarii i innych. Koordynowała i wspierała organizację plenerowych festiwali teatralnych i innych przedsięwzięć kulturalnych (w tym z mniejszością ukraińską, również przed wojną), wspomaga liczne organizacje społeczne.

Z wykształcenia kulturoznawca. Stypendystka Miasta Poznania w zakresie działalności kulturalnej w roku 2021 i 2023.

Poza własnymi przedsięwzięciami tworzyła i współpracowała m. in. z: Instytutem im. Jerzego Grotowskiego i Teatrem na Faktach, Teatrem Biuro Podróży, Leną Witkowską, Adamem Ziajskim i Sceną Roboczą, Teatrem Porywacze Ciał, Markiem Kościółkiem z Teatru Krzyk, Fundacją Orbis Tertius – Trzecim Teatrem Lecha Raczaka, Fundacją Art Junction, Ofensywą Teatralną, Teatrem Pomarańcze w Uchu na Skarpie bez Kartki, Ulica Festival’em i Teatrem KTO, Fundacją Jubilo, duetem Cicha! (Paulina Wycichowska i Malwina Paszek), Teatrem Ewolucji Cienia, Zbigniewem Olkiewiczem (Akademia Ruchu), Zdenką Pszczołowską i innymi.

Print Friendly, PDF & Email
Skip to content