Dzięki wsparciu firmy Medtronic, Polskie Stowarzyszenie Diabetyków uruchomiło do tej pory prawie 60 punktów pomocy dla uchodźców z cukrzycą z Ukrainy.

Z oferowanej przez Oddziały i Koła PSD pomocy korzystają osoby z cukrzycą każdego typu i w każdym wieku, które w wyniku działań wojennych musiały opuścić Ukrainę i potrzebują pomocy w zapewnieniu ciągłości leczenia. Osoby te otrzymują pomoc w postaci zakupu podstawowych leków stosowanych w leczeniu cukrzycy, a także pomoc w finansowaniu specjalnej diety, jeśli ktoś ma dodatkowe wymagania zdrowotne. Ukraińscy diabetycy mogą też liczyć na uzyskanie potrzebnych im informacji dotyczących warunków i możliwości leczenia cukrzycy w Polsce, a także dobre słowo i wsparcie emocjonalne naszych działaczy.

Do punktów zgłaszają się głównie kobiety i dzieci, a także osoby starsze.

Lista punktów pomocy wraz z danymi kontaktowymi jest dostępna tutaj:
https://diabetyk.org.pl/punkty-pomocy-dla-osob-z-cukrzyca-z-ukrainy-%d0%bf%d1%83%d0%bd%d0%ba%d1%82%d0%b8-%d0%b4%d0%be%d0%bf%d0%be%d0%bc%d0%be%d0%b3%d0%b8-%d0%bb%d1%8e%d0%b4%d1%8f%d0%bc-%d0%b7-%d1%86%d1%83%d0%ba%d1%80%d0%be/

Oddziały i Koła Polskiego Stowarzyszenia Diabetyków, które jeszcze takiego punktu nie utworzyły, a są chętne go utworzyć w swojej miejscowości, zapraszamy do kontaktu z Biurem ZG PSD w Warszawie.

Print Friendly, PDF & Email
Skip to content