Wiosny Ludów 77, 02-495 Warszawa

22 668 47 19

sekretariat@diabetyk.org.pl

Przekaż swój 1,5% naszej organizacji. Prosto. Szybko. Za darmo.

  1. Start
  2. /
  3. Blog
  4. /
  5. Aktualności
  6. /
  7. Prezes Honorowa PSD Anna...

Dnia 04.03 już po raz 21. wyłoniono laureatów prestiżowego rankingu Lista Stu najbardziej wpływowych osób w polskiej medycynie i systemie ochrony zdrowia. Prezes Honorowa PSD Anna Śliwińska zajęła 21. miejsce.

Magazyn „Puls Medycyny” co roku wyróżnia osoby, które mają szczególny wkład w rozwój polskiej medycyny oraz te, które przyczyniają się do poprawy systemu ochrony zdrowia w Polsce.

Kandydaci oceniani byli przez kapitułę za swoją pracę w 2023 roku osobno w kategoriach Medycyna oraz System Ochrony Zdrowia.

 

 

W bieżącym rankingu pierwsze miejsca zajęli:

  • Lista 100 najbardziej wpływowych osób w polskiej medycynie – prof. dr. hab. n. med. Maciej Banach, specjalista w dziedzinie kardiologii, hipertensjologii i lipidologii, kierownik Zakładu Kardiologii Prewencyjnej i Lipidologii Uniwersytetu Medycznego w Łodzi, przewodniczący Polskiego Towarzystwa Lipidologicznego
  • Lista 100 najbardziej wpływowych osób w polskim systemie ochrony zdrowia – trzeci rok z rzędu Maciej Miłkowski, wiceminister zdrowia odpowiedzialny za refundację leków

Prezes Honorowa PSD Anna Śliwińska zajęła 21. miejsce, w stosunku do miejsca 42. w roku ubiegłym. Zajęła najwyższe miejsce wśród przedstawicieli organizacji pacjentów.

Zaszczytne 8. miejsce na liście medycznej zajęła prof. dr hab. n. med. Dorota Zozulińska-Ziółkiewicz, specjalistka w dziedzinie chorób wewnętrznych i diabetologii, prorektor ds. organizacji, promocji i rozwoju Uniwersytetu Medycznego w Poznaniu, kierownik Katedry i Kliniki Chorób Wewnętrznych i Diabetologii UM w Poznaniu oraz Oddziału Diabetologii i Chorób Wewnętrznych Szpitala Miejskiego im. F. Raszei w Poznaniu, w latach 2019-2023 prezes Polskiego Towarzystwa Diabetologicznego.

Również wysokie 11. miejsce zajął prof. dr hab. n. med. Maciej Małecki, specjalista chorób wewnętrznych, diabetologii, diagnostyki laboratoryjnej i endokrynologii; kierownik Katedry Chorób Metabolicznych Uniwersytetu Jagiellońskiego Collegium Medicum oraz Oddziału Klinicznego Chorób Metabolicznych i Diabetologii Szpitala Uniwersyteckiego w Krakowie; dziekan Wydziału Lekarskiego UJCM, w latach 2015-2019 prezes Polskiego Towarzystwa Diabetologicznego.

Pełen ranking laureatów znajduje się pod linkami:
– Lista Stu Medycyna: https://pulsmedycyny.pl/lista-stu-2023-medycyna-1209895
– Lista Stu System Ochrony Zdrowia: https://pulsmedycyny.pl/lista-stu-2023-system-ochrony-zdrowia-1209896

Print Friendly, PDF & Email
Skip to content