Wiosny Ludów 77, 02-495 Warszawa

22 668 47 19

sekretariat@diabetyk.org.pl

Przekaż swój 1,5% naszej organizacji. Prosto. Szybko. Za darmo.

  1. Start
  2. /
  3. Blog
  4. /
  5. Aktualności
  6. /
  7. Porada lekarska bez wychodzenia...

Lekarze podstawowej opieki zdrowotnej w całym kraju z uwagi na stan epidemii mogą udzielać teleporad – przypomniała dyrektor Biura Komunikacji Społecznej NFZ Sylwia Wądrzyk. Podkreśliła, że pacjent bez wychodzenia z domu może uzyskać poradę medyczną, otrzymać e-receptę czy e-zwolnienie.

Jeżeli konieczna jest osobista wizyta pacjenta w poradni lub lekarz w trakcie teleporady potwierdzi taką konieczność, to taka wizyta się odbywa.

„Pacjent powinien być umawiany na konkretną godzinę tak, aby zachować wszystkie procedury bezpieczeństwa. Dzięki teleporadzie ograniczamy ryzyko rozprzestrzeniania się koronawirusa, zapewniając bezpieczeństwo zarówno pacjentom, jak i personelowi medycznemu” – wyjaśniła.

Jednocześnie przypomniała, że teleporad mogą udzielać lekarze specjaliści.

– Dotyczy to wszystkich zakresów opieki specjalistycznej, np. neurologii, diabetologii, kardiologii czy psychiatrii. Z teleporady mogą korzystać pacjenci, którzy pozostają już pod stałą opieką specjalistów i wymagają okresowej kontroli – dodała.

Numery telefonów do lekarza POZ można otrzymać, dzwoniąc na numer infolinii NFZ 800-190-590. Wykaz placówek jest na stronie NFZ:

https://www.nfz.gov.pl/aktualnosci/aktualnosci-centrali/teleporady-dotyczace-koronawirusa-w-przychodniach,7621.html

Źródło: PAP/Rynek Zdrowia

Print Friendly, PDF & Email
Skip to content