Wiosny Ludów 77, 02-495 Warszawa

22 668 47 19

sekretariat@diabetyk.org.pl

Przekaż swój 1,5% naszej organizacji. Prosto. Szybko. Za darmo.

 1. Start
 2. /
 3. Blog
 4. /
 5. Aktualności
 6. /
 7. Pobierz program za darmo...

Polskie Stowarzyszenie Diabetyków – Zarząd Główny zachęca do przekazania 1% podatku na rzecz naszej organizacji.

Nic Was to nie kosztuje, a dla nas znaczy bardzo wiele.

Kwotę 1% podatku można przekazać podczas wypełniania rocznego zeznania podatkowego, wpisując numer KRS 0000037573 w wyznaczonej do tego rubryce formularzy PIT. Rozliczenia można dokonać zarówno w formie papierowej, jak i elektronicznej.

 

 

Przystępny i wygodny w obsłudze system do elektronicznego wypełniania PIT znajduje się na naszej stronie internetowej www.diabetyk.org.pl jako specjalny, dobrze widoczny banner.

Z podatku należy rozliczyć się do dnia 30.04 (choć ze względu na epidemię koronawirusa rozliczenia przesyłane do 31.05 są dopuszczalne).

Jesteśmy jedną z najstarszych i największych organizacji pacjentów w Polsce. Istniejemy od 1981 roku i zrzeszamy blisko 60 000 osób.

Misja naszej organizacji to:

 • opieka i pomoc ludziom chorym na cukrzycę, reprezentowanie i ochrona ich interesów wobec władz, organów administracji, miejsc pracy, szkół, uczelni i innych instytucji;
 • dbanie o jakość leczenia cukrzycy poprzez kreowanie właściwego systemu lecznictwa diabetologicznego, w którym opieka lekarska będzie spełniała najwyższe standardy, a koszty leczenia nie będą nadmiernym obciążeniem finansowym dla pacjentów;
 • edukacja diabetyków w zakresie dbania o zdrowie, stosowania odpowiednich terapii, leczenia, zapobiegania powikłaniom, diety i innych niezbędnych elementów życia z cukrzycą;
 • poprawa prawnej, materialnej i społecznej pozycji diabetyków w państwie i społeczeństwie;
 • pomoc w rozwiązywaniu trudnych problemów zdrowotnych i bytowych dzieci i młodzieży, inwalidów oraz osób w podeszłym wieku – chorych na cukrzycę lub dodatkowo uzależnionych;
 • integracja środowiska chorych.

Pomóż nam w spełnianiu naszej misji wobec coraz bardziej licznej grupy chorych. A z cukrzycą żyje już w Polsce 3 miliony osób! Prawie drugie tyle jest zagrożonych chorobą.

Dziękujemy za każde wsparcie. Liczy się każda, nawet najdrobniejsza kwota. Twój 1% podatku ma znaczenie!

Poniżej znajdą Państwo program do rozliczenia, w którym 1% przekazywany jest na Polskie Stowarzyszenie Diabetyków (bez możliwości zmiany).

Program do rozliczenia PIT

Skip to content