Polskie Stowarzyszenie Diabetyków – Zarząd Główny zachęca do przekazania 1% podatku na rzecz naszej organizacji.

Nic Was to nie kosztuje, a dla nas znaczy bardzo wiele.

Kwotę 1% podatku można przekazać podczas wypełniania rocznego zeznania podatkowego, wpisując numer KRS 0000037573 w wyznaczonej do tego rubryce formularzy PIT. Rozliczenia można dokonać zarówno w formie papierowej, jak i elektronicznej.

 

 

Przystępny i wygodny w obsłudze system do elektronicznego wypełniania PIT znajduje się na naszej stronie internetowej www.diabetyk.org.pl jako specjalny, dobrze widoczny banner.

Z podatku należy rozliczyć się do dnia 30.04 (choć ze względu na epidemię koronawirusa rozliczenia przesyłane do 31.05 są dopuszczalne).

Jesteśmy jedną z najstarszych i największych organizacji pacjentów w Polsce. Istniejemy od 1981 roku i zrzeszamy blisko 60 000 osób.

Misja naszej organizacji to:

  • opieka i pomoc ludziom chorym na cukrzycę, reprezentowanie i ochrona ich interesów wobec władz, organów administracji, miejsc pracy, szkół, uczelni i innych instytucji;
  • dbanie o jakość leczenia cukrzycy poprzez kreowanie właściwego systemu lecznictwa diabetologicznego, w którym opieka lekarska będzie spełniała najwyższe standardy, a koszty leczenia nie będą nadmiernym obciążeniem finansowym dla pacjentów;
  • edukacja diabetyków w zakresie dbania o zdrowie, stosowania odpowiednich terapii, leczenia, zapobiegania powikłaniom, diety i innych niezbędnych elementów życia z cukrzycą;
  • poprawa prawnej, materialnej i społecznej pozycji diabetyków w państwie i społeczeństwie;
  • pomoc w rozwiązywaniu trudnych problemów zdrowotnych i bytowych dzieci i młodzieży, inwalidów oraz osób w podeszłym wieku – chorych na cukrzycę lub dodatkowo uzależnionych;
  • integracja środowiska chorych.

Pomóż nam w spełnianiu naszej misji wobec coraz bardziej licznej grupy chorych. A z cukrzycą żyje już w Polsce 3 miliony osób! Prawie drugie tyle jest zagrożonych chorobą.

Dziękujemy za każde wsparcie. Liczy się każda, nawet najdrobniejsza kwota. Twój 1% podatku ma znaczenie!

Poniżej znajdą Państwo program do rozliczenia, w którym 1% przekazywany jest na Polskie Stowarzyszenie Diabetyków (bez możliwości zmiany).

Program do rozliczenia PIT

Print Friendly, PDF & Email
Skip to content