Polskie Stowarzyszenie Diabetyków Oddział Miejski w Częstochowie jak co roku zaproszone było na Piknik Samorządowy organizowany przez prezydenta miasta Krzysztofa Matyjaszczyka. W tym roku naszym miejscem był namiot 38.

Piknik odbył się w dniu 18 czerwca 2023 r. i trwał od godz. 11.00 do godz. 16.00 w III Alei NMP w Częstochowie. Nad naszym stoiskiem opiekę trzymali: wice prezes PSD Oddziału Miejskiego Jan Wróblewski, kol. Barbara Wawrzyńczak i kol. Jarosław Suska. Szczególnym gościem była mgr pielęgniarstwa Elżbieta Krupińska, zaprzyjaźniona z nami edukator diabetologiczny.

W czasie pikniku odwiedziło nasze stoisko bardzo dużo osób, a szczegółowych informacji udzielała Pani Elżbieta. Mieszkańcy korzystali z pomiaru ciśnienia, pomiaru cukru we krwi oraz otrzymali materiały edukacyjne. Udzielaliśmy informacji o stowarzyszeniu rozdając ulotki zachęcające do skorzystania z naszych spotkań, celem edukacji o cukrzycy.

W czasie trwania pikniku odwiedził nas pan Prezydent Krzysztof Matyjaszczyk i wręczył kol. Jankowi list z podziękowaniem dla naszego Stowarzyszenia, za umiejętność reagowania na potrzeby mieszkańców miasta i poczucia misji społecznej, której przyświeca jeden cel – pomoc i wsparcie lokalnej społeczności, a w szczególności chorych na cukrzycę.

Zbigniew Wawrzyńczak
Prezes Zarządu Oddziału Miejskiego PSD w Częstochowie

Print Friendly, PDF & Email
Skip to content