Dnia 10.11.2022 roku w Ośrodku Szkoleniowo – Wypoczynkowym w Soczewce odbyła się uroczystość związana z obchodami Światowego Dnia Cukrzycy.

Uroczystość była okazją do świętowania, edukacji oraz zapoznania się z nowościami w świecie diabetologicznym. W uroczystościach uczestniczyła Prezes Zarządu Głównego Anna Śliwińska i lekarz diabetolog – Krystyna Zarzecka.

Uroczystość rozpoczęła się Mszą Świętą w Sanktuarium Bożego Miłosierdzia na Starówce w Płocku. Uczestniczyło w niej 108 osób i poczet sztandarowy. Po mszy wszyscy uczestnicy zostali przewiezieni do Ośrodka Szkoleniowo – Wypoczynkowego w Soczewce.

Prezes Zarządu Jadwiga Zaborowska przywitała wszystkich uczestników i gości. Do życzeń dołączyły się Prezes Zarządu Głównego, lekarz diabetolog i Prezes Honorowa naszego Stowarzyszenia pani Florentyna Obrębska.

Szkolenie dotyczące rozszerzenia refundacji systemów ciągłego monitorowania glikemii od stycznia 2023 poprowadziła lekarz diabetolog Krystyna Zarzecka.

Prezes Zarządu Głównego pani Anna Śliwińska wręczyła członkom naszego Stowarzyszenia następujące odznaczenia i symboliczne róże:

  • medal „ZA ZWYCIĘSTWO NAD CUKRZYCĄ”
  • odznaka „AMBASADOR POLSKIEGO STOWARZYSZENIA DIABETYKÓW
  • odznaka „ZŁOTE SERCE” POLSKIEGO STOWARZYSZENIA DIABETYKÓW
  • srebrna odznaka „ZA ZASŁUGI DLA POLSKIEGO STOWARZYSZENIA DIABETYKÓW
  • złota odznaka „ZA ZASŁUGI DLA POLSKIEGO STOWARZYSZENIA DIABETYKÓW

Po zakończeniu części oficjalnej rozpoczęła się część integracyjna, która trwała do godziny 17.00.

Jadwiga Zaborowska
Prezes Oddziału PSD PKN Orlen Płock

Print Friendly, PDF & Email
Skip to content