Wiosny Ludów 77, 02-495 Warszawa

22 668 47 19

sekretariat@diabetyk.org.pl

Przekaż swój 1,5% naszej organizacji. Prosto. Szybko. Za darmo.

  1. Start
  2. /
  3. Blog
  4. /
  5. Aktualności
  6. /
  7. Naturalna profilaktyka dla diabetyków

Cukrzyca to podstępna choroba, na którą cierpi już ponad ćwierć miliarda osób na całym świecie. Często utajona rozwija się latami, a gdy uderza potrafi skutecznie pogorszyć standard życia. Na szczęście odpowiednie kontrolowanie i leczenie cukrzycy, pozwala w zdrowiu dożyć sędziwych lat. Zatem, jakie nawyki należy wprowadzić, by zapewnić sobie komfort oraz dobre samopoczucie?

Po pierwsze – nie daj się zaskoczyć!

Cukrzyca jako choroba przewlekła i metaboliczna jest niestety epidemią naszych czasów. Nasz organizm nie mogąc sięgnąć po cukry, podstępnie wykorzystuje inne źródła energii, w tym białka i tłuszcze. Efekt? Szybki spadek masy ciała, pomimo braku diety. I choć z początku dla poniektórych może to być rzeczywiście doskonała wiadomość, to przed wybuchem radości warto przyjrzeć się z bliska swojej sylwetce i obserwować pojawiające się nowe objawy.

Problemy skórne, w tym świąd, suchość i rogowacenie skóry, a także częste zakażenia grzybicze czy bakteryjne mogą być oznaką rozwijającej się choroby. Do tego dochodzi wolniejsze gojenie się ran, zaburzenia związane z wydzielaniem potu, a także senność i ciągnąca się apatia – te alarmujące sygnały to pierwszy krok do skonsultowania się z lekarzem i wykonania badania krwi!

Po drugie – zaufaj naturze

Im szybciej wykryjemy cukrzycę, tym skuteczniej zdołamy wdrożyć leczenie. Niezależnie od typu i stopnia zaawansowania choroby, konieczne jest nie tylko podawanie leków, stosowanie odpowiednio skomponowanej diety czy uprawianie sportu. W przypadku diabetyków, elementem leczenia może być także stosowanie suplementów, które pomagają regulować zaburzenia metaboliczne. I tutaj swoją rolę doskonale wypełnia colostrum – specyfik poprawiający tolerancję glukozy w organizmie oraz obniżający poziom cholesterolu i trójglicerydów we krwi, które mogą powodować u chorych powikłania, jak nadciśnienie tętnicze, chorobę wieńcową, zwiększają też ryzyko jaskry – wyjaśnia Anna Śliwińska, Prezes zarządu głównego Polskiego Stowarzyszenia Diabetyków.

Po trzecie – zaprzyjaźnij się z cukrzycą

Każdy “słodziak” choć brzmi to paradoksalnie musi żyć w zgodzie z cukrzycą. Jest to choroba nieuleczalna, od której nie mamy odwrotu i im wcześniej nauczymy się z nią funkcjonować, tym mamy większe szanse na normalne życie. Dlatego redukowanie i stymulowanie objawów choroby, z pomocą colostrum to recepta na lepsze samopoczucie.

Czym jest dokładnie? To inaczej siara bądź młodziwo, które jest pierwszym pokarmem noworodka. Colostrum wytwarzane w ciągu 6 godzin od rozpoczęcia laktacji to substancja wręcz “ekskluzywna” i najbardziej pożądana, bowiem zawiera wszelkie cenne substancje czynne, jakie odnajdziemy u innych ssaków. W dodatku jego właściwości lecznicze bogate w bioaktywne substancje, witaminy i związki sprzyjają procesom naprawczym, zwalczają stany zapalne zainfekowane przez bakterie i pasożyty, przyspieszają procesy gojenia, a nawet przyczyniają się do redukcji autoimmunologicznych reakcji niszczących komórki, odpowiedzialne za wytwarzanie insuliny.

Po czwarte – pielęgnuj, co masz

Bez odpowiedniej pielęgnacji leczenie cukrzycy może być o wiele bardziej skomplikowane i mniej skuteczne. Dlatego diabetycy powinni zaopatrzyć się dodatkowo w odpowiednie kremy, które nawilżają, regenerują oraz wzmacniają ochronę przeciwgrzybiczą i przeciwzapalną. Z serii maści posiadających te właściwości, wielu pacjentów stosuje krem Diabetegen firmy Genoscope będący bardzo pomocnym środkiem dla skóry – kontynuuje Anna Śliwińska.

Często się zdarza zatem, że nieprawidłowo leczona cukrzyca może spustoszyć nasz organizm, ale są też jej pozytywne aspekty. Diabetycy mogą prowadzić zupełnie normalne życie! Współczesna medycyna posiada wysokiej jakości sprzęt, preparaty skutecznie obniżające poziom cukru we krwi, a przede wszystkim naturę – która pozwala czerpać z niej wszystko, co najlepsze i najzdrowsze dla człowieka.

Print Friendly, PDF & Email
Skip to content