W dniach 5-6 maja grupa diabetyków z Mielca dzięki dofinansowaniu z Urzędu Miasta w Mielcu i Urzędu Gminy Mielec miała okazję spotkać się z Panią Prezes Elżbietą Sagan oraz z Panem Pawłem Zehner – sekretarzem z Koła nr 3 PSD w Lublinie.

Diabetycy z Mielca zostali powitani lubelskim cebularzem, który od razu został spałaszowany z wielkim smakiem. Na każdym placku były naklejone specjalnie na tę okazję przygotowane życzenia i pozdrowienia od lubelskich słodziaków. Była to bardzo miła niespodzianka.  Dzięki uprzejmości Pani Elżbiety Sagan mieleccy diabetycy zwiedzili największe zabytki Lublina.

Najważniejsze i najciekawsze informacje o nich przekazywał nam członek lubelskiego stowarzyszenia diabetyków, a jednocześnie przewodnik PTTK – Pan Ryszard Łoziński. Dzięki niemu diabetycy zobaczyli Bramę Krakowską, zabytkowe i przepiękne kamienice Starego Miasta, Archikatedrę lubelską z niesamowitymi freskami, Bazylikę i Klasztor Dominikanów, Plac po Farze no i oczywiście żelazny punkt ma mapie Lublina – Zamek Lubelski oraz urokliwe uliczki Starego Miasta.

Drugi dzień przeznaczony został na odwiedzenie Państwowego Muzeum na Majdanku oraz na zwiedzanie  zabytkowego Kazimierza Dolnego. Dzięki miejscowym przewodnikom uczestnicy wycieczki poznali legendę o kazimierskim kogucie i spróbowali tego wyjątkowego regionalnego wypieku. Ponieważ pogoda zaczęła się mocno psuć i zaczął padać deszcz po zrobieniu pamiątkowych zdjęć diabetycy wyruszyli do domu. Mimo, że pogoda nie dopisała to wyjazd  dostarczył mnóstwo nowych wiadomości o historii i kulturze tego regionu Polski i pozostawił w sercach słodzików niezatarte wrażenia.

Agata Radek
Koło PSD Mielec

 

Print Friendly, PDF & Email
Skip to content