Rypińscy diabetycy na turnusie integracyjno – zdrowotnym w Łebie
6 lipca 2018
Szczepionka na gruźlicę może pomóc chorym na cukrzycę typu 1
9 lipca 2018

Medyczna Racja Stanu

Debata ekspercko-systemowa „Medyczna Racja Stanu – Tezy dla Zdrowia” ma za zadanie zwrócić uwagę przedstawicieli elit władzy na fakt niedoszacowania rangi wyzwań zdrowotnych w Polsce oraz wskazać kierunki najpilniejszych zmian w systemie ochrony zdrowia. W projekt zaangażowali się eksperci, lekarze oraz przedstawiciele organizacji pacjentów, którzy chcą rozmawiać o zdrowiu ponad podziałami. Do udziału w debacie została zaproszona Prezes ZG PSD Anna Śliwińska.

Podczas wydarzenia Minister Zdrowia Łukasz Szumowski podkreślił, że zdrowie jest priorytetem dla obecnego rządu, natomiast tezy przedstawione podczas debaty są spójne z resortowymi planami reformy systemu.
– System ochrony zdrowia potrzebuje zmian, bo bez nich ulega degradacji. Jednak w zdrowiu raczej nie ma miejsca na rewolucję, zmiany trzeba wprowadzać ewolucyjnie – dodał Minister.

– Tezy dla zdrowia są propozycją i zawołaniem do każdego z nas – do decydentów i wszelakich środowisk opiniotwórczych. Wszystkie ręce na pokład. Zróbmy coś, żebyśmy nie chorowali, żebyśmy jak najdłużej byli w tym dobrostanie, który poprzedza prawdopodobnie nieuchronne kryzysy zdrowotne – powiedziała Anna Jasińska, rzecznik prasowy „Medycznej Racji Stanu”.

Relacja w „Panoramie” TVP:
https://panorama.tvp.pl/37872761/eksperci-o-medycznej-racji-stanu

 

Zdjęcia: Katarzyna Rainka

« Strona główna

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *