Po czterech latach nieobecności spowodowanej pandemią i innymi okolicznościami Polskie Stowarzyszenie Diabetyków ponownie uczestniczyło w dniach 2-6 października w Kongresie European Association for the Study of Diabetes w Hamburgu.

PSD reprezentowały Anna Śliwińska – prezes ZG PSD oraz Monika Kaczmarek – skarbnik ZG PSD i prezes Oddziału Rejonowego PSD w Złotoryi.

Podczas uczestnictwa w kongresie było nam miło słyszeć, że działania naszego Stowarzyszenia są zauważane i obserwowane przez zagraniczne instytucje i organizacje.

Podczas kongresu odbywały się liczne sesje tematyczne poświęcone diabetologii i nie tylko, można było również zapoznać się z wieloma nowościami technologicznymi, które ułatwiają diabetykom oraz instytucjom medycznym kontrolowanie i przebieg leczenia cukrzycy. Odbyliśmy dużo interesujących spotkań i udało się nawiązać współpracę z potencjalnymi nowymi partnerami.

Możemy się pochwalić, że mogliśmy przekazać nasze materiały o Stowarzyszeniu do  Muzeum Cukrzycy w Monachium.

Na ręce Prezydent EASD pani prof. Chantal Mathieu przekazaliśmy materiały naszego Stowarzyszenia i podziękowaliśmy za dotychczasową współpracę. Prezes Anna Śliwińska przedstawiła krótko działalność Polskiego Stowarzyszenia Diabetyków .

Nie ukrywamy, że dużym wyróżnieniem dla nas było usłyszeć słowa podziękowania dla działań PSD w Polsce, m.in: za organizację Międzynarodowego Obozu dla Młodzieży  International Diabetes Federation Europe, który się odbył w Złotoryi w 2022 roku i spotkać ponownie liderów Jean Langford, Svea Krutisch oraz Regional Manager Elisabeth Dupont z International Diabetes Federation Europe. Przekazaliśmy także materiały promujące nasze Stowarzyszenie panu Adrianowi Sandersowi z grupy Parliamentarians for Diabetes Global Network.

Możemy być dumni z naszego Stowarzyszenia, ponieważ jesteśmy znani nie tylko w naszym kraju, ale także dobrze postrzegani i szanowani poza granicami Polski.

Monika Kaczmarek
Skarbnik ZG PSD, Prezes Zarządu Oddziału Rejonowego PSD Złotoryja

 

Print Friendly, PDF & Email
Skip to content